Strona głównaEkologiaIndie zamykają elektrownie węglowe

Indie zamykają elektrownie węglowe

Data:

Wybrane dla Ciebie

Znikną opłaty za karty i rachunki?

Ministerstwo Rozwoju dąży do tego, aby zniknęły opłaty za...

Ciekawy rok dla producentów samochodów. Volkswagen zaskakuje ofertą

Mam dużo wątpliwości co do tego, czy kiedykolwiek w...

Ekojedzenie staje się coraz popularniejsze

Po dwóch latach przerwy ponownie rośnie liczba producentów, którzy...

Inwestowanie w złoto w Polsce coraz popularniejsze

Złoto wśród Polaków jest coraz popularniejsze. Dlaczego więc inwestowanie...

Samodzielna Księgowość – tak czy nie?

Biznesmeni, którzy chcą samodzielnie prowadzić księgowość muszą pamiętać o kilku ważnych krokach. Aby firma działała trzeba wskazać podmiot, który będzie zajmował się księgowością: od zleceń dla biur rachunkowych, przez własnego księgowego, po samodzielne prowadzenie księgowości.

Patrząc na emisję dwutlenku węgla, to Indie są w czołowej trójce państw świata obok Chin i Stanów Zjednoczonych. Nie jest to powód do dumy, z czego rządzący tym krajem zdają sobie sprawę. Wydaje się, że Indie odchodzą od węgla, czego dowodem jest fakt, że zamknięte mają być tam wszystkie elektrownie węglowe.

Kwestia czasu

Oczywiście nie jest to postanowienie, które da się zrealizować w ciągu roku, dwóch czy nawet dziesięciu. Jest to dłuższa perspektywa, a ostatnia elektrownia węglowa ma zostać w Indiach zamknięta w roku 2050. Nowe elektrownie przestaną być natomiast uruchamiane za osiem lat.

Co z rozwojem?

Dla wielu jest to pomysł dość kontrowersyjny. Nie jest tajemnicą, że ten kraj azjatycki rozwija się obecnie bardzo szybko i za 15-20 lat może nawet prześcignąć Japonię. Do tego potrzeba natomiast wiele energii, a pod tym względem Indie nie wypadają najlepiej. Bez prądu w kraju tym jest bowiem nawet 300 milionów obywateli.

Oczyszczenie powietrza

Indie odchodzą od węgla, ale mają w planach zwiększenie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Wszystko ze względu na mocno zanieczyszczone powietrze. W roku 2015 emisja dwutlenku węgla do atmosfery wyniosła tam ponad 13%, a można spodziewać się, że w ubiegłym roku było jeszcze gorzej. Wyciszanie elektrowni węglowych, które obecnie generują 60% energii kraju, pozwoli natomiast zejść do poziomu emisji poniżej 10%.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x