Strona głównaPracaBloger: działalność gospodarcza?

Bloger: działalność gospodarcza?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Profilowanie konkurentów jako część analizy konkurencji

Profilowanie konkurencji to ważny element badań i analiz rynku,...

Firma w długach – jak sobie z tym poradzić?

Firmy często zaciągają kredyty na rozwój i rozwój. Jednak...

Jazda konna – ile kosztuje takie hobby

Jazda konna to pasjonujące hobby, które przyciąga zarówno dzieci,...

Ustawa mówiąca o podwyżkach zarobków już po świętach?

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu...

Staż pracy na działalności gospodarczej? Nowoczesna składa projekt ustawy

Nie jest wykluczone, że już niebawem liczyć się będzie...

W ostatnich latach, coraz więcej osób podjęło się blogowania jako sposób na zarabianie pieniędzy. Podczas gdy niektórym nie udaje się dotrzymać kroku, inni radzą sobie tak dobrze, że przekształcili to w prawdziwy biznes i obecnie prowadzą coś, co można uznać za małe przedsiębiorstwo.

Funkcje blogera

Pierwszą funkcją blogera jest zapewnienie sprawnego działania jego strony. Są oni odpowiedzialni za odpowiadanie na maile lub komentarze, które ludzie umieszczają na ich blogu. Spędzają również czas na pisaniu artykułów lub pracy nad filmami.

Czas pracy blogerów

Ogólnie rzecz biorąc, administrator bloga pracuje tylko w niepełnym wymiarze godzin. Różni się to w zależności od ilości zadań, które mają do wykonania. Średnio administrator może poświęcić swojemu blogowi 3 godziny dziennie. Ogólnie rzecz biorąc, tylko administrator bloga określa, ile czasu chciałby poświęcić na tę działalność. Ale większość z tych blogerów nie przekraczają 20 godzin tygodniowo dla ich pracy.

Źródła dochodów z bloga

Istnieje wiele sposobów na generowanie pieniędzy z bloga. To właśnie to źródło dochodu decyduje o tym, czy strona odniesie sukces, czy nie. Większość udanych blogów w swoich dziedzinach są te, które sprzedają produkty na boku. Ale są też blogi, które zarabiają pieniądze poprzez afiliację, posty sponsorowane i reklamy, czy to AdSense, czy banery. Chociaż nie ma reguł, można powiedzieć, że średnio, na stosunkowo udanym blogu, blogerzy, którzy pracują od 10 do 15 godzin tygodniowo, zarabiają średnio 1000 złotych. W sumie najlepsi polscy blogerzy mogą zarobić do 10.000 złotych miesięcznie w zależności od częstotliwości wpisów i obszaru działalności. W dzisiejszych czasach jest wiele dziedzin, które odniosły sukces. Możemy wziąć przykład z rozwoju osobistego, marketingu, psychologii i przedsiębiorczości.

Bloger, praca przyszłości?

Jeśli na razie większość blogerów traktuje tę pracę jako dodatek do swoich dochodów, to obecnie całkiem możliwe jest prowadzenie działalności blogowej jako małego biznesu. Przy większym zaangażowaniu na czas i na źródło dochodu, blogowanie może zwiększyć swoje obroty kolosalnie, a czasem nawet bardziej niż jakikolwiek biznes! Blogowanie może stać się alternatywą dla tych, których kusi przygoda z pracą na własny rachunek. Ale uważaj, aby wybrać swój ulubiony temat, ponieważ nie ma miejsca dla wszystkich w Internecie!

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x