Strona głównaPracaBloger: działalność gospodarcza?

Bloger: działalność gospodarcza?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Akcje banków szybują mocno w górę

Po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego na antenie Polskiego Radia możemy...

Dlaczego fiskus nie rozstrzyga wątpliwości na korzyść podatników?

Od dnia 1 stycznia ubiegłego roku obowiązuje zasada rozstrzygania...

Zalety faktoringu dla sektora usługowego

Sektor usługowy, będący jednym z dynamicznie rozwijających się obszarów...

Papierosy zdrożeją mimo tego, że nie wzrosła akcyza

Jeśli jesteście palaczami, nie mamy dla Was dobrych informacji....

Stacje benzynowe sprzedają niewydane paragony fiskalne

Ministerstwo Finansów informuje, że stacje benzynowe sprzedają niewydane paragony...

W ostatnich latach, coraz więcej osób podjęło się blogowania jako sposób na zarabianie pieniędzy. Podczas gdy niektórym nie udaje się dotrzymać kroku, inni radzą sobie tak dobrze, że przekształcili to w prawdziwy biznes i obecnie prowadzą coś, co można uznać za małe przedsiębiorstwo.

Funkcje blogera

Pierwszą funkcją blogera jest zapewnienie sprawnego działania jego strony. Są oni odpowiedzialni za odpowiadanie na maile lub komentarze, które ludzie umieszczają na ich blogu. Spędzają również czas na pisaniu artykułów lub pracy nad filmami.

Czas pracy blogerów

Ogólnie rzecz biorąc, administrator bloga pracuje tylko w niepełnym wymiarze godzin. Różni się to w zależności od ilości zadań, które mają do wykonania. Średnio administrator może poświęcić swojemu blogowi 3 godziny dziennie. Ogólnie rzecz biorąc, tylko administrator bloga określa, ile czasu chciałby poświęcić na tę działalność. Ale większość z tych blogerów nie przekraczają 20 godzin tygodniowo dla ich pracy.

Źródła dochodów z bloga

Istnieje wiele sposobów na generowanie pieniędzy z bloga. To właśnie to źródło dochodu decyduje o tym, czy strona odniesie sukces, czy nie. Większość udanych blogów w swoich dziedzinach są te, które sprzedają produkty na boku. Ale są też blogi, które zarabiają pieniądze poprzez afiliację, posty sponsorowane i reklamy, czy to AdSense, czy banery. Chociaż nie ma reguł, można powiedzieć, że średnio, na stosunkowo udanym blogu, blogerzy, którzy pracują od 10 do 15 godzin tygodniowo, zarabiają średnio 1000 złotych. W sumie najlepsi polscy blogerzy mogą zarobić do 10.000 złotych miesięcznie w zależności od częstotliwości wpisów i obszaru działalności. W dzisiejszych czasach jest wiele dziedzin, które odniosły sukces. Możemy wziąć przykład z rozwoju osobistego, marketingu, psychologii i przedsiębiorczości.

Bloger, praca przyszłości?

Jeśli na razie większość blogerów traktuje tę pracę jako dodatek do swoich dochodów, to obecnie całkiem możliwe jest prowadzenie działalności blogowej jako małego biznesu. Przy większym zaangażowaniu na czas i na źródło dochodu, blogowanie może zwiększyć swoje obroty kolosalnie, a czasem nawet bardziej niż jakikolwiek biznes! Blogowanie może stać się alternatywą dla tych, których kusi przygoda z pracą na własny rachunek. Ale uważaj, aby wybrać swój ulubiony temat, ponieważ nie ma miejsca dla wszystkich w Internecie!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x