gdzie Polacy emigrują najczęściej

Gdzie Polacy emigrują najczęściej?

Zastanawiasz się nad tym, gdzie Polacy emigrują najczęściej? Skoro tak warto przyjrzeć się bliżej badaniu przeprowadzonemu przez Work Service. Z przeprowadzonej ankiety jasno wynika, że największa liczba badanych rozważa wyjazd do Wielkiej Brytanii. Co ważniejsze wielu z nich opuścić Polskę chce jak najszybciej, zanim kraj ten wyjdzie z Unii Europejskiej.

19 proc. zainteresowanych

Pośród wszystkich ankietowanych wyjazdem na Wyspy zainteresowanych jest aż 19 proc. osób. Większość, bo aż ponad 58 proc. z nich chce wyjechać tam przed zakończeniem negocjacji w sprawie Brexitu. Dla ponad 30 proc. nie ma to natomiast żadnego znaczenia. Zauważmy, że badanie przeprowadzono na grupie 662 osób, wśród których były osoby uczące się, pracujący, bezrobotni czy osoby przebywające na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Pełny raport poznamy jednak dopiero za kilka dni.

Zauważmy, że po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Londyn, Wielka Brytania na pewno zmieni swoje zasady dotyczące imigrantów. Nie jest niespodzianką, że na Wyspy dostać się będzie znacznie trudniej, aniżeli ma to miejsce obecnie. Wielu ekspertów uważa, że za dwa czy trzy lata drzwi do Wielkiej Brytanii dla wielu imigrantów będą już szczelnie zamknięte.

Przypomnijmy, że obecnie w Wielkiej Brytanii przebywa ponad 980 tys. Polaków. To dużo patrząc na to, że w momencie wejścia Polski do UE było ich tam zaledwie blisko 45 tys.

Related Post