Strona głównaGospodarkaGdzie Polacy emigrują najczęściej?

Gdzie Polacy emigrują najczęściej?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Przetwórstwo rybne – branża, która potrzebuje pracowników

Dla wielu być może trudno w to uwierzyć, ale...

Mieszkanie dla Młodych. PO i PSL chcą więcej pieniędzy

Posłowie PO i PSL chcą zwiększenia o 400 milionów...

Francja zakazuje darmowej dolewki

Wiele rządów na różne sposoby próbuje dziś walczyć z...

Allegro wprowadza wirtualne monety

Serwis aukcyjny Allegro wprowadza własną walutę. Wirtualne monety będą...

Korzyści z wyboru oprogramowania w chmurze dla potrzeb biznesowych

Rozwiązania oparte na chmurze cieszą się coraz większą popularnością...

Zastanawiasz się nad tym, gdzie Polacy emigrują najczęściej? Skoro tak warto przyjrzeć się bliżej badaniu przeprowadzonemu przez Work Service. Z przeprowadzonej ankiety jasno wynika, że największa liczba badanych rozważa wyjazd do Wielkiej Brytanii. Co ważniejsze wielu z nich opuścić Polskę chce jak najszybciej, zanim kraj ten wyjdzie z Unii Europejskiej.

19 proc. zainteresowanych

Pośród wszystkich ankietowanych wyjazdem na Wyspy zainteresowanych jest aż 19 proc. osób. Większość, bo aż ponad 58 proc. z nich chce wyjechać tam przed zakończeniem negocjacji w sprawie Brexitu. Dla ponad 30 proc. nie ma to natomiast żadnego znaczenia. Zauważmy, że badanie przeprowadzono na grupie 662 osób, wśród których były osoby uczące się, pracujący, bezrobotni czy osoby przebywające na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Pełny raport poznamy jednak dopiero za kilka dni.

Zauważmy, że po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Londyn, Wielka Brytania na pewno zmieni swoje zasady dotyczące imigrantów. Nie jest niespodzianką, że na Wyspy dostać się będzie znacznie trudniej, aniżeli ma to miejsce obecnie. Wielu ekspertów uważa, że za dwa czy trzy lata drzwi do Wielkiej Brytanii dla wielu imigrantów będą już szczelnie zamknięte.

Przypomnijmy, że obecnie w Wielkiej Brytanii przebywa ponad 980 tys. Polaków. To dużo patrząc na to, że w momencie wejścia Polski do UE było ich tam zaledwie blisko 45 tys.

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x