Strona głównaFinanseNa jakie kwestie zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Na jakie kwestie zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Bitcoin jest droższy od złota

Pisaliśmy już o tym, że ta elektroniczna waluta bije...

Placówka PKO BP w Londynie?

Niewykluczone, że już niebawem bank PKO BP odtworzy swój...

Podniesienie kwoty wolnej od podatku jeszcze w tym roku

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że jeszcze w tym roku...

Jak inwestować w lokaty?

Każdy z nas marzy o dobrym ulokowaniu swoich nadwyżek...

560 euro dla obywateli Finlandii za nic

Jeżeli wydaje Wam się, że program "Rodzina 500+" to...

Prowadząc firmę, czyha na nas szereg rozmaitych działań, których nie możemy zignorować. Chodzi tutaj nie tyle o bieżącą działalność zapewniającą nam zysk za dostarczone klientom towary i usługi. Są to bowiem poboczne obowiązki związane, chociażby z prowadzeniem księgowości. Nie można tego zagadnienia bagatelizować lub też zrezygnować z niego, gdyż niesie to za sobą ryzyko sporych kłopotów. Dlatego też najlepiej będzie, jeśli powyższe czynności powierzymy fachowcom. Tym samym to wskazane przez nas biuro księgowe odciąży nas od tych skomplikowanych zadań. Jednak wybór tego typu usługodawcy wcale nie należy do najłatwiejszych. Na całe szczęście zebrane w niniejszym tekście sugestie mogą ten proces nieco ułatwić.

Obfity zakres specjalizacji

Decydując się na konkretne biuro rachunkowe uprzednio, warto sprawdzić jaki wachlarz usług ma ono do zaoferowania. Pełna księgowość wraz ze znajomością kadr i płac, a do tego stałe trzymanie ręki na pulsie w kontekście możliwych zmian przepisów dają pewność, że mamy do czynienia z fachowcami. Ideałem będzie, jeśli nad poszczególnymi specjalizacjami czuwają odrębne osoby. Warto również wiedzieć, że te poważnie podchodzące do swoich zadań firmy oferujące usługi księgowe mają w swoich szeregach również wykwalifikowanych prawników. Tym samym nawet najbardziej skomplikowane sprawy związane z podatkami i interpretowanie aktów prawnych nie będzie stanowiło problemu.

Ogólnie rzecz ujmując księgowość, musi mieć szeroki pakiet ofertowy, a w nim, chociażby:

– rachunkowość finansowa i podatkowa,
– ZUS,
– konsultacje prawno-podatkowe,
– przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę,
– windykację,
– kadry i płace,
– reprezentowanie firmy przed urzędami i organami administracji publicznej,
– audyty firmy.

Biuro rachunkowe i koszt jego usług

Koszt usług księgowych bywa zróżnicowany. Wszystko zależne jest tu nie tylko od samej lokalizacji, ale też zakresu usług i prestiżu biura. Nie jest jednak regułą to, że tańsze biura muszą być złe. Tak naprawdę kluczowe jest indywidualne doświadczenie przydzielonego nam księgowego i jego kwalifikacje. Na wysokość ceny wpływ ma też wachlarz wybranych usług i rodzaj firmy. Przykładowo księgowość spółki z o.o. będzie droższa niż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej.

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x