Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce

Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce

Zastanawiacie się jakich pracowników brakuje dziś na ryku pracy? Postanowiliśmy Wam to nieco ułatwić i stworzyliśmy listę zawierającą najbardziej poszukiwane zawody w Polsce. Kogo potrzebują przedsiębiorcy w pierwszej kolejności?

Kierowcy i spawacze

Biorąc pod uwagę najbardziej poszukiwane zawody w Polsce, na pierwszych pozycjach znajdują się kierowcy i spawacze. To ich przedsiębiorcy szukają z przysłowiową świecą, a jeśli już ich znajdą pracownicy mogą dyktować im warunki. Poza tym deficyt obejmuje również pielęgniarki i położne, których wystarczająca liczba jest tylko w jednym województwie oraz samodzielnych księgowych, kucharzy, krawców i fryzjerów.

Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce

Liczni ekonomiści

Są oczywiście również grupy zawodowe, w których odnotowujemy przesycenie. Do tych zaliczamy ekonomistów, których nadmiar jest w każdym województwie. Na rynku nie brakuje też pedagogów, pracowników biur podróży, geodetów, kartografów, inżynierów chemików, biologów i architektów.

Przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem dobrych pracowników, nie tylko biorąc pod uwagę najbardziej poszukiwane zawody w Polsce. Z takim problemem boryka się wielu z nich. Wygląda na to, że przy poziomie bezrobocia 8,2% nad Wisłą nie ma wystarczająco rąk do pracy. Większe problemy we Wspólnocie odnotowują bowiem tylko właściciele firm w Estonii oraz na Litwie i Łotwie.

Related Post