potwierdzenie przelewów internetowych

Potwierdzenie przelewów internetowych nowym sposobem oszustów

Wiele banków przy realizacji wysyłki pieniędzy za pośrednictwem internetowych kont weryfikuje je poprzez potwierdzenie przelewów internetowych. Nie umknęło to oszustom, którzy chcą wzbogacić się czyimś kosztem. Jak się okazuje, postanowili oni wykorzystać przychodzące na telefony użytkowników SMS-y. Jak nabierają Polaków?

Dostałeś? Oddzwoń!

Otóż wielu Polaków dostaje wiadomości z potwierdzeniem przelewów, które do złudzenia przypominają te prawdziwe. Co robią zmieszani użytkownicy? Zazwyczaj oddzwaniają na numer, z którego dostali tę wiadomość lub który jest w niej podany w celu wyjaśnienia sytuacji. Wszystko wydaje się więc w porządku. To tylko złudzenie, bo właśnie na takie telefony czekają oszuści. Mocno obciążają one bowiem rachunek dzwoniących. Na takie wiadomości wskazują ING Bank, BZ WBK czy Getin Bank.

Zmiana danych

To oczywiście tylko jedno zagrożenie związane z przelewami internetowymi. Poza tym banki zwracają również uwagę na zamianę danych przychodzących we wiadomości weryfikacyjnej. Oznaczać to może zainfekowanie naszego komputera lub telefonu. Dlatego przed wpisaniem kodu weryfikacyjnego sprawdzić trzeba dokładnie wszystkie związane z nim dane, a więc numer konta czy kwotę przelewu.

Related Post