wprowadzenie euro

Prezydent w referendum zapyta o wprowadzenie euro?

Kiedy i czy w ogóle Polska przyjmie euro? Wydaje się, że termin wprowadzenia europejskiej waluty jest w dalszym ciągu w Polsce bardzo odległy. Niezależnie od daty tego wydarzenia wcześniej na ten temat powinni wypowiedzieć się jednak Polacy. Nie jest wykluczone, że tak się stanie. Możliwe, że pytanie o wprowadzenie euro pojawi się w referendum, które planowane jest na przyszły rok. To dotyczyć ma konstytucji i tego, w jakim kierunku zmierzać mają jej zapisy.

Zwolennik polskiej waluty

Pytanie w referendum pojawić się w nim może, choć wprowadzenie euro na razie nam nie grozi. Choćby z tego powodu, że sam Andrzej Duda nie jest zwolennikiem tego pomysłu. Jasno deklaruje on bowiem, że Polsce zależeć powinno na zachowaniu polskiej waluty. Przynajmniej do czasu osiągnięcia przez Polaków odpowiednio wysokiego poziomu życia.

Warto zauważyć, że Duda jako przeciwnik euro był już przedstawiany w swojej kampanii wyborczej na początku 2015 roku, kiedy to w wyborach mierzył się między innymi z Bronisławem Komorowskim. Obecny prezydent przedstawił wówczas między innymi zestawienie cen w Polsce i na Słowacji, gdzie wprowadzenie euro miało miejsce z początkiem 2009 roku. Jasno wynikało z niego, że w kraju naszych południowych sąsiadów wiele produktów wówczas znacznie podrożało.

Related Post