Segregacja odpadów

Segregacja odpadów jeszcze bardziej kłopotliwa

W związku z nowymi przepisami Ministerstwa Środowiska, które chce poprawić poziom recyklingu, w całym kraju od 1 lipca 2017 roku czekają nas zmiany w zakresie segregacji śmieci. Segregacja odpadów obejmie teraz szkło, papier, metale i plastik oraz odpady biodegradowalne.

Segregacja śmieci mało popularna

Obecnie tylko co czwarty Polak deklaruje, że segreguje odpady. Nie jest to dobry wynik. Tym bardziej że do roku 2020 aż połowa gospodarstw nad Wisłą musi wykazywać taką inicjatywę. W innym wypadku Polska straci unijne dotacje. Nic dziwnego więc, że Ministerstwo Środowiska robi wszystko, aby ten wynik poprawić.

Co się zmieni?

Dotychczasowe systemy zostaną zastąpione systemem pięciopojemnikowym. Oddzielnie trzeba będzie segregować papier, plastik z metalem, szkło, odpady biodegradowalne i odpady mieszane.

Oczywiście utrudni to życie mieszkańcom, jak i sam odbiór śmieci. Segregacja odpadów w nowej formie będzie bowiem wymagać od nas jeszcze większej dyscypliny. Nie wszyscy są do tej zmiany przekonani, choć Ministerstwo Środowiska jest pewne swego i nic się już na tej płaszczyźnie nie zmieni.

Related Post