Strona głównaEkonomiaFirma w długach - jak sobie z tym poradzić?

Firma w długach – jak sobie z tym poradzić?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Popyt na pożyczki przedświąteczne

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że okres...

Najsłabsze waluty 2017 roku

Zdecydowanie najgorzej wygląda tutaj turecka lira, która względem dolara...

Hurtownicy nie płacą kontrahentom

Prawie 8 proc. hurtowników nie wywiązuje się ze swoich...

Lokata bankowa jako sposób pomnażania oszczędności

Posiadając wolne środki pieniężne warto zastanowić się, gdzie można...

Czy warto teraz kupować nowy samochód?

Tak! A dlaczego? Dlatego, że nasz poziom poczucia bezpieczeństwa...

Firmy często zaciągają kredyty na rozwój i rozwój. Jednak wiele firm znajduje się w tarapatach finansowych, gdy nie stać ich na spłatę zadłużenia. W takich sytuacjach wierzyciele mogą być zmuszeni do zmniejszenia kwoty pieniędzy, którą przekazują firmie. Chociaż zmniejszenie zadłużenia jest koniecznością, może być trudno zmniejszyć dług firmy bez negatywnego wpływu na jej działalność.

Wierzyciele chcą zmniejszenia zadłużenia, aby mogli nadrobić utracone zyski. W niektórych przypadkach zmniejszenie zadłużenia może pomóc zmniejszyć zobowiązania firmy i poprawić jej perspektywy finansowe. Ułatwia to dostawcom i innym partnerom ponowne zaufanie do firmy. Co więcej, zmniejszenie zadłużenia ułatwia również bankom udzielanie firmie większego kredytu. Oznacza to, że firma może spłacić swoje długi i zmniejszyć wysokość długów wobec wierzycieli.

Sposoby na długi firmowe

Aby zmniejszyć dług firmy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, wierzyciele chcą wyraźnych dowodów na to, że firma podejmuje kroki w celu zmniejszenia zadłużenia. Chcą dowodu, że firma dokonuje cięć, aby utrzymać się na powierzchni i będzie to robić w przyszłości. 

Istnieje kilka technik, które kierownictwo może zastosować przy zmniejszaniu zadłużenia; obejmują one odraczanie płatności i zmniejszanie płatności odsetek. Obie techniki – opóźnianie płatności i dokonywanie mniejszych spłat odsetek – pomagają wierzycielom nadrobić utracone zyski, jednocześnie zmniejszając ich dług. Jednak dopiero opóźnianie płatności skraca czas dłużnika na spłatę długów.

Jak zmniejszyć zadłużenie firmy?

Zmniejszenie zadłużenia firmy jest niezbędne, jeśli nie płaci ona rachunków. Jednak zmniejszenie zadłużenia może być trudne, jeśli kierownictwo nie podejmie odpowiednich środków ostrożności. Wierzyciele zaakceptują mniejsze kwoty pieniędzy od firm, jeśli będą one wystarczająco stabilne finansowo, aby spłacić swoje długi. Dlatego niezbędne jest posiadanie planu na zmniejszenie zadłużenia!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x