praca sezonowa w wakacje

Praca sezonowa w wakacje. Co robić, aby zarobić?

Wakacje za pasem, a to oznacza, że wielu z Was szuka już pracy sezonowej. Nie jest tajemnicą, że możliwości jest naprawdę sporo. Praca sezonowa w wakacje to bowiem nie tylko zbieranie truskawek czy innych owoców, choć oczywiście w wielu przypadkach to właśnie taka praca jest najpopularniejsza. Przyjrzyjmy się w związku z tym możliwościom, jakie daje nam taka praca. Jakiego zajęcia najlepiej jest się podjąć?

Kierunki wyjazdów

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się jednak kierunkom wyjazdów. Tu wielkich zmian nie obserwujemy już od dłuższego czasu. Dlatego też wśród krajów, do których wyjeżdżamy, dominują Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Benelux, Norwegia czy Szwecja.

Oczywiście stawki w tych krajach są inne. Średnio w Niemczech otrzymacie 37 złotych za godzinę pracy, w Norwegii – 48 zł, w Wielkiej Brytanii 38 zł powyżej 25 roku życia, 35,50 zł dla osób pomiędzy 21 a 24 rokiem życia, a 28 zł dla młodych do lat 20. Wyraźnie widzimy jednak, że niezależnie gdzie traficie, najprawdopodobniej zarobicie więcej niż w Polsce.

Bar lub restauracja

Praca sezonowa w wakacje dla wielu młodych pracowników kojarzy się z gastronomią. Pracują oni bowiem w barach czy restauracjach. Co najważniejsze prace w tej branży znajdą nie tylko Ci znający język, ale i reszta. Pierwsi mogą pracować jako barmani lub kelnerzy. Reszta w kuchni lub na zmywaku.

praca sezonowa w wakacje

W zależności od stanowiska i kraju zarobić tu można od 28 zł do 60 zł za godzinę plus napiwki czy inne dodatki.

Sprzątanie

Poza tym zatrudnić się można też w hotelarstwie. Choćby jako pokojówka czy boy hotelowy. Warto zauważyć, że w tym przypadku może przydać się znajomość języka. Ponadto w tej branży praca czeka także na recepcji lub jako animator hotelowy.

Praca na plantacjach

Najpopularniejsza jest jednak praca na plantacjach. Zbierać można truskawki, szparagi, ogórki, maliny, pieczarki czy jagody, a rąk do pracy trzeba naprawdę mnóstwo. Co ciekawe praca taka potrwać może nawet do października. Trzeba jednak pamiętać, że trwa ona nawet po 12 godzin dziennie. Na plantacjach zarobki nie są tak wysokie, jak w innych branżach, ale zarobienie około 4 tysięcy złotych powinno być normą. To całkiem sporo jak na pracę w branży, gdzie nie jest wymagana znajomość języka obcego.

praca sezonowa w wakacje
Jak w związku z tym widzimy, praca sezonowa w wakacje daje nam spore możliwości. Każdy zainteresowany takim wyjazdem niezależnie od doświadczenia czy stopnia znajomości języka obcego powinien znaleźć tutaj coś w sam raz dla siebie.

Related Post