Strona głównaGospodarkaCzy jakość materiałów budowlanych idzie w parze z ceną?

Czy jakość materiałów budowlanych idzie w parze z ceną?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Bankowość online – technologia, bez której nie umiemy żyć

W obecnych czasach bardzo trudno obyć się bez konta...

Ile kosztować nas będzie konstytucyjne referendum?

Prezydent Andrzej Duda w przyszłym roku ma zamiar zorganizować...

Indie zamykają elektrownie węglowe

Patrząc na emisję dwutlenku węgla, to Indie są w...

Ozusowienie pracy uczniów i studentów

Nie jest wykluczone, że już niebawem praca uczniów i...

Polska przeznaczy 1,5 miliona euro w ramach programu pomocy dla uchodźców

Premier Beata Szydło poinformowała, że Polska przeznaczy 1,5 miliona...

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To co pewne to fakt, że materiały budowalne mające być do użytku podczas budowy kluczowych inwestycji, ale również podczas różnych budów indywidualnych są skrupulatnie sprawdzane. Materiały budowlane takie jak beton na fundamenty czy beton na posadzki muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i zezwolenia.

Z informacji jakie zebraliśmy wynika, iż na dolnym śląsku jest zaledwie kilka czołowych betoniarni posiadających niezbędne certyfikaty i atesty. Jedną z nich jest Betoniarnia w Górze.

Decydując się na zakup jakiejkolwiek ilość betonu nie ważne czy to na fundamenty czy na posadzki, powinniśmy dokładnie sprawdzić wcześniej firmę, o której zakupu planujemy dokonać. Przede wszystkim dużym plusem jest czas jaki dana firma istnieje na rynku. Jeśli ma wieloletnie doświadczenie w branży to jest to niebywale ogromna zaleta.

Druga sprawa to konieczność sprawdzenia czy dana firma, która produkuje lub rozprowadza beton spełnia wszelkie normy, posiada szereg zgód, certyfikatów. Ważne, żeby kupowany przez nas beton posiadał wszelkie atesty, świadczące o tym, że jest on dobrym i przede wszystkim trwałym materiałem odpowiednim do wykorzystania przy naszej budowie, niezależnie czy jest to duża inwestycja czy nasze potrzeby prywatne.

Kolejną ważną rzeczą jest to, aby beton, który chcemy wykorzystać w naszych inwestycjach posiadał aktualne badania. Istnieją ściśle określone wymogi dotyczące betonu na fundamenty i betonu na posadzki, który musi być w określonych ramach czasowych badany. Więc przed zakupem warto sprawdzić wcześniej wszystkie testy i badania.

Dobrze byłoby rozpytać pocztą pantoflową, wśród znajomych czy słyszeli o konkretnej betoniarni i czy warto jej zaufać, czy mieli już jakiekolwiek doświadczenia z tym konkretnym miejscem. Poczytać opinie w internecie. Jeśli cokolwiek nas zaniepokoi powinniśmy to wyjaśnić z obsługą, jeśli to nie pomoże, nie ryzykujmy. Beton na fundamenty czy beton na posadzki to nie jest drobny zakup.

Więc jeśli mowa jest o taki istotnym elemencie budowy naszej inwestycji niezależnie czy budujemy dom czy biurowiec to beton na fundamenty czy beton na posadzki musi być z najwyższej półki. I tutaj jakość równa się cena. Nie warto na tym materiale budowlanym w ogóle oszczędzać. Nie dość, że zły produkt jakim jest beton mógłby wpłynąć na przyszłość całej naszej budowy to druga istotna sprawa jest to bezpieczeństwo.

Newsletter

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x