Strona głównaGospodarkaCo zrobić z autem nienadającym się do użytku?

Co zrobić z autem nienadającym się do użytku?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Polska Grupa Górnicza sprzedaje węgiel przez internet

Zainteresowani nabyciem węgla mogą kupić go, nie ruszając się...

Zakaz laptopów na pokładzie samolotu nie dla Europejczyków

Nawet jeśli zakaz laptopów na pokładzie samolotu lecących do...

Polski drób ponownie na rynku chińskim?

Nie jest wykluczone, że polski drób powróci do Chin....

Co oznacza dla nas koniec tajemnicy bankowej?

Jeśli chcieliście w jakiś sposób ukryć swoje środki przed...

Cyfrowe rewolucje w VW Golfie 8

Mamy za sobą wiele rewolucji. Każda z nich wnosi...

Po pierwsze pogódź się z tym, że Twój samochód już nie będzie Ci potrzebny skoro jest w takim stanie, że na ulicę wyprowadzić go już nie można. Co w tej sytuacji zrobić? Absolutnie nie zostawiaj go gdzieś przy pobliskiej ulicy czy na zapomnianym parkingu na wieczne zapomnienie.

To co musisz zrobić to zgłosić się do stacji demontażu pojazdów. Tam zostaniesz poinformowany o całym przebiegu procesu kasacji pojazdów. Pamiętaj, aby wybrać taki skup aut, który ma wszystkie zgody, pozwolenia i certyfikaty na wykonywanie działalności.

Jeśli zależy Ci na sprawdzonej stacji demontażu, która ma bardzo dobre opinie to możesz wybrać skup aut powypadkowych we Wrocławiu lub stację złomowania samochodów w Głogowie. Jeśli cokolwiek wzbudzi Twój niepokój danej stacji lepiej z niej zrezygnuj i wybierz tę, która ma dobre recenzje.

Pamiętaj, że oddanie starego auta, lub takiego, które uległo znacznemu zniszczeniu lub uszkodzeniu do stacji demontażu aut jest Twoim obowiązkiem. Ponadto, za każdy taki pojazd skup aut wypłaci Ci pieniądze za każdy kilogram Twojego auta czy innego pojazdu. Czysty zysk.

Dlaczego to jest takie ważne, aby zepsuty pojazd oddać do kasacji. Chociażby ze względu na środowisko ma to szalenie ważny wpływ. W takim miejscu z samochodu w bezpieczny sposób usuwane są wszelkie oleje i trujące płyny, które przedostając się do gleby czy wody mogłyby narobić wiele szkód. Kolejna rzecz to odzysk tych części i elementów, które wciąż nadają się do użytku, więc recykling i nadawanie rzeczom drugie życie również wpływa na naszą planetę bardzo pozytywnie. No i ostatnia rzecz, to fakt, że gdyby nie takie miejsce jak stacje demontażu to nasze otoczenie byłoby jednym wielkim złomowiskiem, na którym zalegałyby wraki pojazdów.

Oddając swój pojazd do kasacji musisz mieć przy sobie kilka niezbędnych dokumentów. Jakich? Przede wszystkim dowód osobisty właściciela. Natomiast jest właścicielem nie jesteś musisz mieć odpowiednie upoważnienie od właściciela auta. To samo dotyczy współwłaściciela. Ale to nie wszystko. Niezbędny jest również dowód rejestracyjny, karta pojazdu i KRS lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej jeśli pojazd jest zarejestrowany na firmę.

Czy możesz tak po prostu odstawić auto do stacji kasacji pojazdów bo na przykład nie chcesz już nim jeździć, ani też nie masz ochoty nikomu go odsprzedawać? Jak się okazuje nie, nie możesz. Aby można było zezłomować pojazd jego waga nie może być mniejsza niż 90% masy własnej zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Natomiast dotyczy to wyłącznie samochodów osobowych.  

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x