Co zrobić z autem nienadającym się do użytku?

Po pierwsze pogódź się z tym, że Twój samochód już nie będzie Ci potrzebny skoro jest w takim stanie, że na ulicę wyprowadzić go już nie można. Co w tej sytuacji zrobić? Absolutnie nie zostawiaj go gdzieś przy pobliskiej ulicy czy na zapomnianym parkingu na wieczne zapomnienie.

To co musisz zrobić to zgłosić się do stacji demontażu pojazdów. Tam zostaniesz poinformowany o całym przebiegu procesu kasacji pojazdów. Pamiętaj, aby wybrać taki skup aut, który ma wszystkie zgody, pozwolenia i certyfikaty na wykonywanie działalności.

Jeśli zależy Ci na sprawdzonej stacji demontażu, która ma bardzo dobre opinie to możesz wybrać skup aut powypadkowych we Wrocławiu lub stację złomowania samochodów w Głogowie. Jeśli cokolwiek wzbudzi Twój niepokój danej stacji lepiej z niej zrezygnuj i wybierz tę, która ma dobre recenzje.

Pamiętaj, że oddanie starego auta, lub takiego, które uległo znacznemu zniszczeniu lub uszkodzeniu do stacji demontażu aut jest Twoim obowiązkiem. Ponadto, za każdy taki pojazd skup aut wypłaci Ci pieniądze za każdy kilogram Twojego auta czy innego pojazdu. Czysty zysk.

Dlaczego to jest takie ważne, aby zepsuty pojazd oddać do kasacji. Chociażby ze względu na środowisko ma to szalenie ważny wpływ. W takim miejscu z samochodu w bezpieczny sposób usuwane są wszelkie oleje i trujące płyny, które przedostając się do gleby czy wody mogłyby narobić wiele szkód. Kolejna rzecz to odzysk tych części i elementów, które wciąż nadają się do użytku, więc recykling i nadawanie rzeczom drugie życie również wpływa na naszą planetę bardzo pozytywnie. No i ostatnia rzecz, to fakt, że gdyby nie takie miejsce jak stacje demontażu to nasze otoczenie byłoby jednym wielkim złomowiskiem, na którym zalegałyby wraki pojazdów.

Oddając swój pojazd do kasacji musisz mieć przy sobie kilka niezbędnych dokumentów. Jakich? Przede wszystkim dowód osobisty właściciela. Natomiast jest właścicielem nie jesteś musisz mieć odpowiednie upoważnienie od właściciela auta. To samo dotyczy współwłaściciela. Ale to nie wszystko. Niezbędny jest również dowód rejestracyjny, karta pojazdu i KRS lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej jeśli pojazd jest zarejestrowany na firmę.

Czy możesz tak po prostu odstawić auto do stacji kasacji pojazdów bo na przykład nie chcesz już nim jeździć, ani też nie masz ochoty nikomu go odsprzedawać? Jak się okazuje nie, nie możesz. Aby można było zezłomować pojazd jego waga nie może być mniejsza niż 90% masy własnej zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Natomiast dotyczy to wyłącznie samochodów osobowych.  

Related Post