Strona głównaGospodarkaJak zarobić na starym aucie?

Jak zarobić na starym aucie?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Czy jakość materiałów budowlanych idzie w parze z ceną?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To co pewne to...

Ile wynosi deficyt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Wiemy już, że w październiku w życie wchodzą przepisy...

Zasoby finansowe programu MDM szybko się kończą

Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że zasoby finansowe programu MDM...

Co zrobić z autem nienadającym się do użytku?

Po pierwsze pogódź się z tym, że Twój samochód...

Allegro wprowadza wirtualne monety

Serwis aukcyjny Allegro wprowadza własną walutę. Wirtualne monety będą...

Czasem okazuje się, że nasze auto nie opłaca się odsprzedawać jednak jest w nim wiele elementów, które mogłyby się świetnie przydać w innym aucie. Co wtedy najlepiej zrobić?
Najlepiej takie auto odstawić do kasacji pojazdów na przykład w Legnicy. Dlaczego? Dlatego, że przeciętny samochód składa się z, aż dwunastu tysięcy części. Co to oznacza dla właściciela auta? Czysty zysk!

Podczas rozbiórki takiego pojazdu osoby zatrudnione w stacji demontażu rozbierają nasze auto na wiele części. Oczywiście najpierw usuwane są wszelkie oleje i płyny, który mogłyby być bardzo szkodliwe dla naszego środowiska i nas samych. Podczas takiego zabiegu pracownicy złomowiska bardzo dbają, aby były zachowane wszelkie środki ostrożności.

Złomowanie aut nie oznacza całkowicie tego co czasem możemy zobaczyć na filmach czyli całkowite gniecenie samochodu czy innego pojazdu specjalnego. Bardzo często z takiego auta można wyciągnąć wiele sprawnych i wciąż nadających się do użytku części i elementów, które później są sprzedawane bo mogą zostać użyte do innych samochodów.

W miejscu złomowania aut na przykład w Wolsztynie czy Grodzisku Wielkopolskim każdy przyjęty pojazd przechodzi przez taką samą procedurę przyjęcia i demontażu. Co się dzieje z oddanym samochodem? Po pierwsze sprawdzany jest stan techniczny, który zostaje oceniany przez pracowników skupu aut czy nadaje się do powtórnego użytku. Później usuwane są wszelkie niebezpieczne elementy takie jak na przykład akumulator czy poduszki powietrzne. Następnie cała powierzchnia i wnętrze oddanego do złomowania pojazdu jest dokładnie osuszane ze wszystkich szkodliwych substancji. Jakie to są szkodliwe substancje? Na przykład płyn hamulcowy czy olej silnikowy. Kolejny etap rozbiórki naszego pojazdu to właśnie odzyskanie tych części, które nadadzą się jeszcze do użytku. Wówczas zostają wystawione do odsprzedaży. Zazwyczaj po bardzo dobrej, konkurencyjnej cenie. Pozostałe elementy, czyli takie których nie będzie można już użyć w żadnym innym aucie, trafiają do recyklingu.

Swoją drogą, dzięki wszelkim skupom aut i złomowiskom takim jak w Grodzisku Wielkopolskim czy Legnicy dbamy o środowisko. Bo gdyby nie te miejsca to chodniki czy nasze podwórka byłyby jednym wielkim złomowiskiem. Dlaczego oprócz tego warto oddawać nasze zepsute auto do skupu aut? Bo dzięki temu zmniejsza się zużycie energii i zasobów naturalnych, ogranicza się emisję dwutlenku węgla, a także i przede wszystkim ochrania się glebę oraz wody gruntowe przed ewentualnym zakażeniem.

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x