Strona głównaFinanseDrobne pożyczki – jak to ugryźć?

Drobne pożyczki – jak to ugryźć?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Jakie korzyści da nam elektrownia atomowa?

Od dawna toczy się w Polsce debata, której tematem...

Popyt na pożyczki przedświąteczne

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że okres...

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Mała zdolność kredytowa to problem wielu osób, które marzą...

Ważne zmiany w ustawie o rachunkowości – czego dotyczą?

W zakresie rachunkowości zmiany postępują niezwykle dynamicznie. Te najnowsze weszły w...

Najsłabsze waluty 2017 roku

Zdecydowanie najgorzej wygląda tutaj turecka lira, która względem dolara...

Banki prześcigają się w wymyślaniu co raz to atrakcyjniejszych ofertach dla swoich klientów. Nie od dziś wiadomo, że na pożyczkach banki zarabiają najwięcej. Ale czy faktycznie dla nas, zwykłych ludzi, jest to najlepsze rozwiązanie? Okazuje się bowiem, że z takimi ofertami śmiało mogą konkurować sieci lombardów.

Banki do sowich stałych klientów z nowymi propozycjami pożyczek dzwonią średnio kilka razy w miesięcy. Do tego wysyłają maile, smsy i powiadomienia w serwisie. Mimo, iż na początku straszą, że te wyjątkowo atrakcyjne oferty są ograniczone czasowe. To i tak po zakończeniu jednej niemalże natychmiast pojawia się kolejna.

Nie dziwi fakt, że chętnie z tych rozwiązań wszyscy korzystamy. No bo dlaczego nie?  Skoro jesteśmy stałymi klientami danego banku, to oznacza, że mamy do tego banku zaufanie i jakby nie patrzeć sympatię. W momencie tak dużej konkurencji, możemy w kilka minut zmienić bank, jeśli cokolwiek w naszym aktualnym nie będzie nam odpowiadać.

Niestety minusem jest to, że nie każdy z klientów może taką pożyczkę dostać. Ma na to wpływ szereg wytycznych. Jak się okazuje, nie jest to szczególnie łatwe. Często trzeba spełnić wiele wymogów. Druga sprawa to wysokie oprocentowanie, duże odsetki. Dlatego nie zawsze branie pożyczki w naszym stałym banku jest takie korzystne. Szczególnie jeśli interesuje nas jakaś drobna kwota, bo akurat mamy chwilą zadyszkę finansową.

Co wtedy możemy zrobić? Wybrać się na przykład do jednego z punktów sieci lombardów. Zróbmy jednak wcześniej reaserch. Nie idźmy do pierwszego lepszego. Rozeznajmy się w temacie, poszperajmy w Internecie, zbierzmy informację, poczytajmy opinie. Najlepiej jeśli będzie to lombard z wieloletnim doświadczenie w branży i na rynku. Najlepiej jeśli punktów danego lombardu będzie wiele w całej Polsce. Dzięki temu wiemy, że można takiej firmie zaufać.

Co ważne to to, że w takim miejscu z łatwością otrzymamy pożyczkę pod zastaw. A dany, zastawiony przez nas przedmiot możemy odebrać od razu po spłaceniu pożyczki. Po za tym, w lombardach również możemy wcześniej wycenić taką pożyczkę, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zwróćcie uwagę na to, aby wszystkie aspekty pożyczki o którą się staracie w jednym z sieci lombardów były dla Was absolutnie jasne. Pozbądźcie się wszelkich obaw czy wątpliwości zadając obsłudze szereg pytań. Taka umowa musi być dla Was transparenta i oczywista.

Gdzie znajdziecie dobre, godne zaufania lombardy, w których uzyskacie pożyczkę na korzystnych warunkach? Jeśli jest to mocno rozbudowana sieć lombardów to praktycznie w każdym województwie. Warto wstąpić do lombardu w wielkopolskim, lubuskim i na dolnym śląsku.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x