Strona głównaKredytyZasoby finansowe programu MDM szybko się kończą

Zasoby finansowe programu MDM szybko się kończą

Data:

Wybrane dla Ciebie

Polski prąd jednym z najdroższych w Europie

Wielu narzeka, że prąd w Polsce jest o wiele...

Polski drób ponownie na rynku chińskim?

Nie jest wykluczone, że polski drób powróci do Chin....

Kolejny bank umożliwia założenie Profilu Zaufanego

Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że bank Pekao SA to kolejny...

W ciągu trzech lat wzrośnie wynagrodzenie nauczycieli

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała, że w ciągu...

Ile wynosi deficyt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Wiemy już, że w październiku w życie wchodzą przepisy...

Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że zasoby finansowe programu MDM w szybkim tempie maleją. Tylko w pierwszym tygodniu nowego roku rozdysponowano ponad połowę drugiej części puli przeznaczonej na najbliższe 12 miesięcy. Wprawdzie wiele banków w dalszym ciągu przyjmuje wnioski o dopłaty na program Mieszkanie dla Młodych, ale nie ukrywają one, że czas nie działa tutaj na korzyść zainteresowanych.

Końcówka środków

Przypomnijmy, że na tegoroczne wsparcie finansowe w zakupie mieszkania przez młodych ludzi przeznaczono 746 mln zł. Kwota ta była podzielona jednak na dwie transze, aby co najmniej połowa środków na dany rok była możliwa do przyznania osobom, które złożą w nim wnioski.

Sęk w tym, że pierwsza część tych środków rozeszła się w całości do lipca 2016. Drugą odblokowano 1 stycznia 2017 i zapewne wyczerpie się ona jeszcze w tym miesiącu. Otóż tylko w ciągu pierwszego tygodnia stycznia z puli 382 mln zł rozdysponowane zostało 224,3 mln zł.

Brak dofinansowania w BZ WBK

Z banków, które ogłosiły, że nie będą przyjmować już wniosków o dofinansowanie, pierwszym jest BZ WBK. Ten ich przyjmowania zaprzestał z dniem dzisiejszym.

W innych bankach zasoby finansowe programu MDM pozwalają jeszcze na ubieganie się o wsparcie do zakupu mieszkania, choć trzeba się spieszyć. Realnie patrząc, wyczerpać się one mogą jeszcze w tym tygodniu, a już na pewno nie powinno nic z nich zostać do końca następnego tygodnia.

Poza tym warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet złożenie wniosku i jego przyjęcie może nic nie dać. Liczy się bowiem kolejność zgłoszeń, a więc czas nie działa tutaj na korzyść zainteresowanych takim dofinansowaniem klientów.

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x