Praca w Czechach

Praca w Czechach kusi Polaków

Czescy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po pracowników spoza swojego kraju. Co ważniejsze praca w Czechach kusi również i Polaków. O popularności zarobkowej migracji w tym kierunku najlepiej świadczą liczby. Na rzecz przedsiębiorców zza naszej południowej granicy agencja zatrudnienia Work Service rekrutuje już nawet 100 kandydatów każdego tygodnia.

Najniższe bezrobocie

Co ciekawe Czechy rozwijają się obecnie bardzo dobrze. Wystarczy dodać, że w kraju tym mamy dziś najniższe bezrobocie na terenie całej Unii Europejskiej. Obecnie wynosi ono jedynie 3,7% i jest to wynik lepszy niż w Wielkiej Brytanii czy Niemczech, gdzie pracuje przecież wielu Polaków. Mimo wszystko i tak brakuje tam ponad 100 tysięcy pracowników.

Otwarci na Polaków

Praca w Czechach pod względem finansowym dla Polaków szczególnie opłacalna być może nie jest. Mimo wszystko zarobki kształtują się tu na poziomie od 2500 do nawet 3700 zł na rękę. Nie jest to może tyle, co w Niemczech czy na Wyspach, ale i tak mediana ta jest wyższa niż w Polsce.

Czescy przedsiębiorcy z jeszcze jednego powodu bardzo chętnie widzą u siebie Polaków. Otóż plusem jest też niewielka bariera językowa.

Nie jest więc żadną tajemnicą, że praca w Czechach dla Polaków może być jakąś alternatywą dla dalszych wyjazdów. Szczególnie dla osób mieszkających na południu Polski.

Related Post