Strona głównaEkonomiaRejestr Stron Zakazanych a rynek bukmacherski

Rejestr Stron Zakazanych a rynek bukmacherski

Data:

Wybrane dla Ciebie

Zarobki w Polsce najwyższe w historii

Wygląda na to, że z zarobki w Polsce nie...

W ciągu trzech lat wzrośnie wynagrodzenie nauczycieli

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała, że w ciągu...

Biznes a ekologia

Ekologiczne rozwiązania w długoterminowej perspektywie przynoszą oszczędności i prestiż...

Karty kredytowe

Karta kredytowa to karta płatnicza wydawana użytkownikowi jako system...

Pozycjonowanie stron – 3 skuteczne metody

Nie wystarczy stworzyć stronę internetową, aby osiągnąć sukces w...

Rynek zakładów bukmacherskich jest w Polsce ogromny. Szacuje się, że wynosi on nawet 5-6 mld złotych. To wiele, ale trzeba zauważyć, że i chętnych do podziału jest wielu. Jak na razie poza bukmacherami legalnymi większość graczy hazardowi oddaje się w firmach zagranicznych, które nie pobierają podatku ze względu na to, że ich siedziby znajdują się w rajach podatkowych. Już niebawem powstanie jednak w Polsce Rejestr Stron Zakazanych skupiający witryny, które są nielegalne.

Koniec z zagranicznymi bukmacherami

Wiele wskazuje na to, że zostaną zablokowane witryny bukmacherów, które nie działają w oparciu o polskie prawo, a więc nie odprowadzają u nas podatków. Ustawa umożliwiająca blokowanie stron w życie wejść ma 1 lipca, choć już teraz wiele firm postanowiło wycofać się z oferowania zakładów nad Wisłą. Na taką decyzję zdecydowano się w Rivalo, Betano czy Pinnacle, które jest jednym z najpopularniejszych bukmacherów świata.

Wysokie kary dla operatorów

Reszta czeka na to, co zrobi Ministerstwo Finansów i jak skuteczne będzie blokowanie stron. Patrząc na kary, które ciążą na operatorach, to akurat nie powinno być problemem.

Wpis do rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą, który określany jest jako Rejestr Stron Zakazanych, skutkował będzie tym, że strona przez operatora internetu zablokowana powinna zostać w ciągu 48 godzin. Jeśli tego nie zrobi, otrzyma on karę w wysokości nawet 250 tys. zł. Tyczy się to również banków czy instytucji płatniczych, które będą pośredniczyć w wykonywaniu przelewów na takie witryny.

Wzrost liczby bukmacherów legalnych

Taki stan rzeczy skutkuje również i tym, że w Polsce powstaje coraz więcej bukmacherów legalnych. Jeszcze do niedawna monopol miały tu firmy takie jak STS, Fortuna czy Totolotek, a poza nimi działały Milenium czy E-TOTO. W końcówce ubiegłego roku powstały natomiast forBet oraz LV Bet i nie jest wykluczone, że powstawać będą kolejne.

Pozostaje poczekać i zobaczyć jak będzie to wyglądało za kilka miesięcy. Nie jest bowiem wykluczone, że zagraniczne firmy znajdą sposób na to, aby w dalszym ciągu wychodzić ze swoją ofertą do polskich graczy.

Newsletter

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x