dane o przelewach

Dane o przelewach trafią do fiskusa i posłużą do ścigania oszustów podatkowych

Przy Krajowej Administracji Skarbowej powstanie zespół, którego zadaniem będzie analizowanie i łączenie tych informacji z wcześniej przez US posiadanymi. Podmiot ten, do którego trafiać będą dane o przelewach, pracować ma przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu.

Skuteczniejsze ściganie oszustów VAT

Ministerstwo Finansów chce w ten sposób walczyć z wyłudzeniami podatku VAT. Ma to być o wiele skuteczniejsze, bo pozwoli wyłapywać przestępców na etapie dokonywania oszustwa. Dziś możliwe jest to dopiero po wielu tygodniach. Wówczas złapać jest ich już jednak trudno.

Dzięki takim działaniom wysłane będą mogły być informacje o blokadę przelewów i rachunków firmowych. Dodajmy tu, że dane o przelewach przekazywać będzie Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Sama walka z wyłudzeniami VAT wydaje się zrozumiała. Trzeba pamiętać, że tylko w ubiegłym roku różnica pomiędzy planowanym, a faktycznie ściągniętym podatkiem VAT przekroczyć mogła nawet 40 miliardów złotych. Dla porównania to dwa razy więcej niż rocznie rząd wydaje na program „rodzina 500 plus”.

Related Post