hurtownicy nie płacą kontrahentom

Hurtownicy nie płacą kontrahentom

Prawie 8 proc. hurtowników nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Hurtownicy nie płacą kontrahentom i bankom, a ich długi rosną. Według danych BIG InfoMonitor zaległości hurtowni przekraczają już 2,2 mld zł.

Ponad 16 tys. dłużników

W rejestrze widnieje już ponad 16 tys. zadłużonych hurtowników, którzy średnio jednemu kontrahentowi winni są ponad 20 tys. zł. Zaległości mają hurtownie z każdej branży, choć zdecydowanie najlepiej wypadają tutaj podmioty handlujące produktami hydraulicznymi i grzewczymi. Dobrze mają się także wszystkie inne hurtownie działające w branży budowlanej. To akurat jest zrozumiałe. Specjaliści wskazują tutaj przede wszystkim na warunki atmosferyczne, a więc choćby coraz lżejsze zimy. W najgorszej sytuacji są z kolei hurtownie zegarków, roślin, kwiatów, złomu i odpadów.

Poza nieuregulowanymi zobowiązaniami na rzecz kontrahentów, hurtownicy nie płacą również bankom. Średnio zaległości kredytowe oraz pozakredytowe jednej tylko firmy, która zajmuje się handlem hurtowym, wynoszą ponad 135 tys.

Related Post