pożyczki przedświąteczne

Popyt na pożyczki przedświąteczne

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia wiąże się z wieloma wydatkami. Skoro tak nie dziwi, że w tym czasie spore zainteresowanie budzą również pożyczki przedświąteczne. Jak podaje Biuro Informacji Kredytowej, od 1 do 24 grudnia zaciągnęliśmy aż pół miliona pożyczek.

Dokładne dane wskazują na to, że banki i SKOK-i udzieliły łącznie 556,4 tysięcy kredytów na kwotę 5,7 mld zł. Tak wysokie dane dziwić nas jednak nie mogą. Należy pamiętać, że w porównaniu do roku 2015 liczba udzielonych zobowiązań finansowych i tak spadła aż o 12 proc. Z podanych informacji wynika jednak, że Polacy pożyczają coraz więcej. Ich łączna kwoty była bowiem o 4 proc. wyższa niż w adekwatnym okresie rok wcześniej.

Dużą role odegrały tu firmy pozabankowe. Udzieliły one 141 tys. pożyczek o wartości 270 mln zł. W stosunku do 2015 r. ich liczba urosła o 29 proc. Wartość takich pożyczek wzrosła natomiast z 1583 zł na 1923 zł.

Kredyty w bankach zaciągaliśmy jednak na kwotę około pięciokrotnie wyższą. Średnia takich kredytów w grudniu to 10 tys. zł, kiedy przed rokiem było to 8,7 tys. zł.

Jak było z Wami? Również byliście zmuszenie do tego, aby sięgnąć po pożyczki przedświąteczne?

Related Post