Bitcoin jest droższy od złota

Bitcoin jest droższy od złota

Pisaliśmy już o tym, że ta elektroniczna waluta bije rekordy. Czas na kolejny. Po raz pierwszy bitcoin jest droższy od złota. Cena jednego bitcoina przekroczyła wartość jednej uncji złota, co oznacza, że tylko w ciągu miesiąca waluta ta zyskała na wartości aż 26 proc.

Po raz pierwszy przeskoczenie ceny złota przez bitcoina miało miejsce wczoraj, kiedy to uncja złota warta była 1233 dolarów, a jeden bitcoin 1268 dol. To nie koniec, bo dziś e-waluta nadal odnotowuje wzrost. Rano jej cena wynosiła 1281 dol., podczas kiedy uncja złota kosztowała 1227 dol.

Błyskawiczne wzrosty

Przypomnijmy, że tempo wzrostu tej elektronicznej waluty jest imponujące. Jeszcze nieco ponad rok temu bitcoin kosztował 380 dolarów. Przez rok jego wartość wzrosła o blisko 130 procent, a w styczniu zapłacić za niego było trzeba 1000 dolarów. Jak widzimy, nic też nie wskazuje na to, aby wzrost ten miałby się zatrzymać.

Zauważmy jeszcze, że bitcoiny powstały w roku 2009 roku, a ich pomysłodawcą jest anonim kryjący się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W rzeczywistości jest to bezpłatny program komputerowy. Po jego instalacji użytkownik otrzymuje własny adres, tak zwany wirtualny portfel. O popularności tej waluty świadczy również to, że w obiegu jest obecnie 15 mln bitcoinów. Płacić nimi w niektórych miejscach można także i w Polsce.

Related Post