Strona głównaFinanseRynek alkoholi w Polsce, czyli co najchętniej piją Polacy?

Rynek alkoholi w Polsce, czyli co najchętniej piją Polacy?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Produkty uszkodzone w wyniku zamachu w Sztokholmie sprzedawane w promocyjnych cenach

Do sporej kontrowersji przyczynił się sztokholmski dom towarowy Ahlens,...

Zakaz laptopów na pokładzie samolotu nie dla Europejczyków

Nawet jeśli zakaz laptopów na pokładzie samolotu lecących do...

Samodzielna Księgowość – tak czy nie?

Biznesmeni, którzy chcą samodzielnie prowadzić księgowość muszą pamiętać o kilku ważnych krokach. Aby firma działała trzeba wskazać podmiot, który będzie zajmował się księgowością: od zleceń dla biur rachunkowych, przez własnego księgowego, po samodzielne prowadzenie księgowości.

Fenomen serwisów ogłoszeniowych

W dobie tak szeroko rozwiniętego konsumpcjonizmu, kiedy wszyscy wciąż...

Ile kosztuje nas obniżenie wieku emerytalnego?

Wiemy już, ile kosztować nas będzie obniżenie wieku emerytalnego....

Nie jest tajemnicą, że Polacy przepadają za alkoholem, a przynajmniej tak o nas myśli zachodnia część Europy. Przynajmniej po części nie ma się czemu dziwić, bo jednak pijemy dość dużo i raczej najbliższe lata tego nie zmienią. Skoro tak warto przyjrzeć się temu, co najchętniej piją Polacy? Na jakich trunkach nasz rynek bogaci się najbardziej?

Piwo, wino i wódka

Sklepowe półki w Polsce aż uginają się od alkoholi klasycznych dla naszego środowiska, a więc piwa, wina czy wódki. Z konsumpcją tych trunków do czynienia mamy bowiem od dawna. Nic dziwnego, że w dalszym ciągu to właśnie te rodzaje alkoholu sprzedają się najlepiej. Nie oznacza to mimo wszystko, że Polacy piją tylko i wyłącznie alkohol w takiej formie.

Kierunek Zachód

Patrząc na naszych rodaków, wydaje się, że pod względem konsumpcji alkoholu coraz bliżej nam do Zachodu. Co to oznacza w praktyce? Otóż tylko to, że pijemy też inne trunki jak na przykład whisky. Wielu specjalistów z branży zauważa, że Polacy coraz chętniej sięgają po alkohole słodsze i słabsze, czego wynikiem są tak licznie przygotowywane dziś przez polskich browarników piwa smakowe. To jednak nie wszystkie wnioski.

Okazuje się, że jesteśmy w stanie na alkohol wydawać coraz większe sumy, co dla wielu może być zaskoczeniem. Taki trend pozwala mieć nadzieję, że konsumpcja alkoholu w Polsce będzie coraz bardziej cywilizowana”. Wydaje się, że wszystko zmierza do tego, że dla wielu liczyć się będzie jakość, a nie ilość, choć oczywiście w dalszym ciągu dla dużej części społeczeństwa oczywisty wybór będzie wręcz odwrotny.

Skoro wiesz już, co najchętniej piją Polacy, chętnie poznamy Twoje ulubione trunki? Czy ograniczasz się jedynie do piwa, wina czy wódki?

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x