Strona głównaFinanseOto najczęściej fałszowane banknoty w Polsce

Oto najczęściej fałszowane banknoty w Polsce

Data:

Wybrane dla Ciebie

MON planuje wzrost wydatków na obronność

Ministerstwo Obrony Narodowej ma w planach wzrost wydatków na...

Cyfrowe rewolucje w VW Golfie 8

Mamy za sobą wiele rewolucji. Każda z nich wnosi...

Praca sezonowa w wakacje. Co robić, aby zarobić?

Wakacje za pasem, a to oznacza, że wielu z...

Przybyło dzieci na koloniach

Wszystko wskazuje na to, że program 500+ ma również...

Samodzielna Księgowość – tak czy nie?

Biznesmeni, którzy chcą samodzielnie prowadzić księgowość muszą pamiętać o kilku ważnych krokach. Aby firma działała trzeba wskazać podmiot, który będzie zajmował się księgowością: od zleceń dla biur rachunkowych, przez własnego księgowego, po samodzielne prowadzenie księgowości.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że najczęściej fałszowane banknoty w Polsce to te o nominałach 50 i 100 zł. Na co jeszcze wskazuje raport MSWiA dotyczący fałszowania pieniędzy w roku 2015?

Nie tylko PLN

Zauważyć trzeba, że w Polsce fałszuje się nie tylko polskie nominały, ale także euro, a nawet i dolary amerykańskie. Przy fałszywkach waluty europejskiej Polska jest nawet krajem tranzytowym. Jeśli natomiast weźmiemy tu pod uwagę nominały tych fałszywych banknotów, to wygląda to nieco inaczej aniżeli przy polskiej walucie. Otóż najczęściej fałszuje się tu banknoty o nominale 20 i 50 euro. Fałszowane są natomiast poligraficzną techniką druku offsetowego.

Jeśli spojrzymy z kolei na dane Narodowego Banku Polskiego, widzimy, że w 2015 r. w porównaniu z rokiem poprzednim liczba ujawnionych fałszywek euro wzrosła ponad trzykrotnie.

W przypadku polskiej waluty Departament Emisyjno-Skarbcowy NBP zauważa, że liczba falsyfikatów banknotów ujawnionych w obrocie gotówkowym spadła o 32% w porównaniu do roku 2014.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x