Strona głównaFinanseJak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Dane o przelewach trafią do fiskusa i posłużą do ścigania oszustów podatkowych

Przy Krajowej Administracji Skarbowej powstanie zespół, którego zadaniem będzie...

Jakie korzyści da nam elektrownia atomowa?

Od dawna toczy się w Polsce debata, której tematem...

Pomoc humanitarna z Polski dla Syrii

Na jakie środki z Polski może liczyć Syria? W...

Czy stać nas na oszczędzanie pieniędzy?

Wiele osób zapytanych o oszczędności mówi, że nie ma...

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w rozliczeniach PIT

Jeśli dotychczas mieliście jakieś problemy z rozliczaniem PIT, ta...

Mała zdolność kredytowa to problem wielu osób, które marzą o własnym mieszkaniu. Zbyt niskie zarobki mogą prowadzić do tego, że banki będą konsekwentnie odmawiać nam kredytu. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zwiększenie swojej zdolności kredytowej. Koniecznie zapoznaj się z nimi jeszcze zanim wybierzesz się do banku w celu wzięcia kredytu!


Jeśli posiadasz jakieś zaległości w spłacie pożyczek lub wziętych na raty urządzeń, możesz otrzymać negatywną ocenę w BIKu. Niestety, to może zdecydowanie obniżyć Twoją wiarygodność jako potencjalnego kredytobiorcy!

Aby uzyskać wysoką punktację w BIKu, staraj się spłacać wszelkie zobowiązania finansowe w terminie. Zadbaj również o to, aby zmniejszyć miesięczne koszty na życie, ograniczając kupowanie zbędnych artykułów. Warto wiedzieć, że bank może zweryfikować Twoje miesięczne wydatki.

Jeśli posiadasz karty kredytowe, zrezygnuj z nich przed złożeniem wniosku. Karta kredytowa obniża Twoją zdolność do wzięcia kredytu i może sprawić że nawet pomimo wysokich dochodów, Twój wniosek nie zostanie pozytywnie rozpatrzony przez bank.


Jeśli nie wiesz czy posiadasz jakąkolwiek zdolność kredytową, możesz to łatwo sprawdzić nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na internetowy kalkulator zdolności kredytowej w którym błyskawicznie obliczysz, ile pieniędzy możesz otrzymać od banku. Innym sposobem jest skontaktowanie się z doradcą kredytowym, który może bezpłatnie sprawdzić Twoją zdolność kredytową.

Newsletter

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x