Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Mała zdolność kredytowa to problem wielu osób, które marzą o własnym mieszkaniu. Zbyt niskie zarobki mogą prowadzić do tego, że banki będą konsekwentnie odmawiać nam kredytu. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zwiększenie swojej zdolności kredytowej. Koniecznie zapoznaj się z nimi jeszcze zanim wybierzesz się do banku w celu wzięcia kredytu!


Jeśli posiadasz jakieś zaległości w spłacie pożyczek lub wziętych na raty urządzeń, możesz otrzymać negatywną ocenę w BIKu. Niestety, to może zdecydowanie obniżyć Twoją wiarygodność jako potencjalnego kredytobiorcy!

Aby uzyskać wysoką punktację w BIKu, staraj się spłacać wszelkie zobowiązania finansowe w terminie. Zadbaj również o to, aby zmniejszyć miesięczne koszty na życie, ograniczając kupowanie zbędnych artykułów. Warto wiedzieć, że bank może zweryfikować Twoje miesięczne wydatki.

Jeśli posiadasz karty kredytowe, zrezygnuj z nich przed złożeniem wniosku. Karta kredytowa obniża Twoją zdolność do wzięcia kredytu i może sprawić że nawet pomimo wysokich dochodów, Twój wniosek nie zostanie pozytywnie rozpatrzony przez bank.


Jeśli nie wiesz czy posiadasz jakąkolwiek zdolność kredytową, możesz to łatwo sprawdzić nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na internetowy kalkulator zdolności kredytowej w którym błyskawicznie obliczysz, ile pieniędzy możesz otrzymać od banku. Innym sposobem jest skontaktowanie się z doradcą kredytowym, który może bezpłatnie sprawdzić Twoją zdolność kredytową.

Related Post