Ile zarabia Donald Tusk

Ile zarabia Donald Tusk?

Były premier, a obecnie szef Rady Europejskiej, donald Tusk na pewno zarabia krocie. Tak twierdzi większość naszych rodaków. Skoro tak warto przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej. Tym bardziej że w ostatnich dniach jest o nim głośno. Tak więc ile zarabia Donald Tusk pełniący jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą funkcję we Wspólnocie?

Ponad 100 tys. zł miesięcznie

Donald Tusk może liczyć na około 110 tysięcy złotych miesięcznie. Statystycznie patrząc na średnie wynagrodzenie Polaków w wysokości 4277 zł brutto, Polak zarabiający taką pensję na miesięczną wypłatę byłego premiera musi pracować ponad dwa lata.

Zauważmy jednak, że na takie pieniądze też mogą liczyć nieliczni. Wyniki badania GUS wskazują, że zarobki większości oscylują w granicy 2500 zł brutto. Taki pracownik na pensję Tuska musi pracować blisko cztery lata.

Nie jest również tajemnicą, że obecne zarobki Tuska wyglądają bardzo dobrze w kontekście poprzedniej posady. Jako premier rocznie inkasował on około 250 tys. zł. Teraz jest to ok. 1,3 mln zł w ciągu roku.

Related Post