Jak dbając o zdrowie nie szkodzić środowisku?Wrocławska firma ma na to sposób.

Kiedy już myśleliśmy, że robimy postępy w temacie ochrony środowiska nastała pandemia, przed którą bronimy się między innymi nosząc, według zaleceń, jednorazowe maseczki czy rękawiczki.  Skupiając się tylko na własnym zdrowiu zapomnieliśmy jak negatywny wpływ ma to na zanieczyszczenie planety.

Jakie więc jest najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji?

Przyłbice. Są łatwe w utrzymaniu i konserwacji, mają ergonomiczny kształt, są lekkie i wygodne w użyciu i przede wszystkim ułatwiają oddychanie jednocześnie zasłaniając usta i nos. W ich produkcji przoduje wrocławska firma Clever Frame, która mierząc się z wizją kryzysu gospodarczego stworzyła markę CoverOne i rozpoczęła produkcję przyłbic. W ekspresowym tempie przemieniła się z firmy produkującej systemy wystawiennicze, w firmę tworzącą najwyższej jakości przyłbice sprzedające się w hurtowych ilościach.

Zapewniają one znacznie większy komfort użytkowania niż maseczki, gdyż z łatwością można w nich oddychać i rozmawiać. Jednocześnie doskonale chronią przed wirusami skutecznie osłaniając nos i usta.

Na stronie internetowej CoverOne przyłbice w różnych rodzajach może kupić każdy. Firma dostarcza je przede wszystkim do sieci handlowych i administracji rządowej, ale także miesięcznie przekazują wiele sztuk do placówek ochrony zdrowia takich jak Centralny Szpital Weteranów w Łodzi, Szpital MSWiA w Bydgoszczy czy Klinika Chirurgii Onkologicznej w Gdańsku.

Początkowo firma Clever Frame, która przechytrzyła pandemię przebranżawiając się produkowała do 3 tysięcy przyłbic dziennie. Dziś to ponad 30 tysięcy sztuk. Udało im się również nie zwalniać pracowników, a nawet zatrudniać nowych. Powiększyli swoją fabrykę także o nowe maszyny. Wszystko po to, aby zagwarantować pracę zatrudnionym ludziom, utrzymać firmę i dostarczać dobry jakościowo, spełniający wszelkie wymagania produkt chroniący zdrowie setek ludzi.

Wielogodzinne noszenie przyłbicy nie wywołuje dyskomfortu. Tworzywo osłaniające twarz może być wielokrotnie dezynfekowane. Nie wpłynie to na jej przejrzystość czy trwałość. Co ważne, przyłbica nie ogranicza pola widzenia. Skutecznie ochrania błony śluzowe oczu, ust i nosa przed zanieczyszczeniami i drobnymi urazami mechanicznymi.

Plusów noszenia przyłbicy jest zatem wiele. Warto dodać, że wybranie ich zamiast maseczek może mieć pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ są one wielokrotnego użytku, zatem jedna przyłbica na osobę w zupełności wystarczy.

Dowiedz się więcej tu.

Related Post