Kredyt dla emerytów

Emeryt też człowiek i ma swoje potrzeby, na które potrzebuje dodatkowej gotówki. Nie jest żadną tajemnicą, że emeryci nie są dobrymi klientami do udzielania zobowiązań finansowych. Ma to związek głównie z ich finansami oraz wiekiem.

Jednak niektóre banki są gotowe udzielić emerytom kredytu, jest to tak zwany kredyt dla emerytów. Oczywiście jest on udzielany na przeciętną kwotę oraz stosunkowo krótki czas. Na przykład jedna z korzystniejszych ofert jednego z banków to 25. 000 tysięcy złotych na 3 lata udzielany osobom do 70 roku życia, jednak nie jest to oferta dla najbiedniejszych emerytów, którzy posiadają najniższe świadczenia emerytalne.

Dla emeryta o niskich dochodach alternatywą jest oferta 18. 000 tysięcy złotych na 3 lata, ale w tym przypadku także musi mieć poniżej 70 lat. Dla starszych emerytów również znajdą się oferty jednak kwota na jaką będzie można zaciągnąć zobowiązanie będzie się obniżać wraz z wiekiem.

Niezależnie od tego jaki to rodzaj kredytu i kto go zaciąga trzeba pamiętać, że potem w wyznaczonym terminie trzeba będzie go spłacić wraz z odsetkami.

Related Post