Pożyczka na samochód

Nosząc się z zamiarem zakupu samochodu, dla większości osób jedyną metodą finansowania części bądź całości zakupu jest pożyczka. Polacy wciąż mało oszczędzają, co przekłada się na brak środków na tego typu wydatki dostępnych od ręki. W takim momencie jedyną opcją jest udanie się do banku.

Pożyczka na samochód to w sektorze finansowym często osobny, dość atrakcyjny produkt. Obejmuje nieco niższe oprocentowanie niż tradycyjny kredyt gotówkowy, a zabezpieczeniem staje się wartość rynkowa nabywanego pojazdu. Oferty te skierowane są przede wszystkim do odbiorców prywatnych, ponieważ małe firmy i duże przedsiębiorstwa wolą skorzystać z oferty leasingu lub zaawansowanego programu finansowania floty, bezpośrednio u dealera. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej opłacalne i wygodniejsze, bo umowę kredytową zawiera się bezpośrednio w miejscu sprzedaży. Pożyczka na samochód to metoda szczególnie polecana przy odkupie auta z drugiej ręki.

Najlepszym rozwiązaniem zawsze pozostaje zakup auta za gotówkę. Jeśli w grę wchodzi pożyczka, to każdorazowo należy bardzo dogłębnie przeanalizować swoje możliwości spłaty długu. Czasem warto zdecydować się na samochód nieco tańszy, ale generujący mniejszą ratę miesięczną.

Related Post