Strona głównaMotoryzacjaCo to znaczy, że trzeba inwestować w siebie?

Co to znaczy, że trzeba inwestować w siebie?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Praca w Czechach kusi Polaków

Czescy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po pracowników spoza swojego...

Czy średnia krajowa jest mitem?

Dla sektora przedsiębiorstw średnia pensja w ubiegłym roku wyniosła...

Warszawska metropolia według projektu PiS

Klub PiS złożył projekt ustawy, w ramach której powstałaby...

Nowy Golf bez wychodzenia z domu? Dopasuj go do swoich potrzeb!

Brzmi niewiarygodnie? Zupełnie niepotrzebnie! Volkswagen wprowadził niedawno nowatorski projekt,...

Papierosy zdrożeją mimo tego, że nie wzrosła akcyza

Jeśli jesteście palaczami, nie mamy dla Was dobrych informacji....

Każdy mniej więcej wie, na czym polega inwestowanie, ale inwestowanie w siebie wciąż może być prawdziwą zagadką dla osób, które nigdy z tym pojęciem się nie zetknęły albo tylko przewinęło im się przed oczami na jakim profilu motywacyjnym. Tymczasem inwestowanie w siebie jest nam niezbędne, aby się rozwijać, nie tylko w sferze zawodowej, ale również tej prywatnej.

Rozwój osobisty a inwestowanie w siebie


Każdy z nas słyszał już o rozwoju osobistym i zapewne większość z nas kojarzy go głównie z książkami pisanymi przez wyrastających jak grzyby po deszczu ekspertów od samorozwoju lub podcastów. Tymczasem nasz rozwój osobisty cały czas się dzieje! Każda książka, którą przeczytamy, może nas rozwinąć, to samo tyczy się każdego filmu czy każdej rozmowy z nowo poznanym mądrym człowiekiem. Rozwój osobisty nie tylko pozwala nam nabyć nowe umiejętności, ale także poszerzyć swoje horyzontu czy zdobyć nową wiedzę. A więc idąc tym tokiem myślenia, inwestowanie w siebie to inwestowanie w każdą aktywność czy przedmiot, który pomaga nam się rozwijać.

Dlaczego rozwój osobisty jest ważny?


Inwestowanie w siebie to najlepsze, co możemy zrobić dla samego siebie, a także dla naszego biznesu. Każdy z nas musi stale się rozwijać, aby stawać się lepszą wersją siebie, a co za tym idzie, cały czas zrównywać się z konkurencją, która wcale nie czeka pokornie, aż ją przegonimy. Oczywiście nie powinniśmy rozwoju osobistego traktować jak swego rodzaju rywalizacji, bo nie na tym zupełnie on polega. Rozwój osobisty pozwala nam przede wszystkim stawać się lepszym człowiekiem w naszych własnych oczach i naprawiać błędy czy pozbywać się niezdrowych nawyków, które nam przeszkadzają i z którymi musimy walczyć, żeby osiągnąć większy sukces

Jak inwestować w siebie?


Inwestowanie w siebie to wszystko to, co robimy, żeby stawać się lepszym człowiekiem. Dlatego najważniejsze w tym procesie jest poświęcenie sobie czasu. Spróbuj dziennie wygospodarować sobie jak najwięcej czasu na rozwój lub układanie planu tego rozwoju. Zastanów się, jaką drogę chcesz ze sobą przejść i nie staraj się zmienić wszystkiego od razu. Do tego postaraj się nie ulegać modzie na kupowanie wszystkich dostępnych w internecie poradników do samorozwoju, bo spokojnie możesz obejść się bez nich, a czasami nawet mogą skierować Cię w zupełnie niewłaściwą stronę. Staraj się rozwijać regularnie i nie zniechęcaj się po jednej przeczytanej książce czy ważniejszej rozmowie.

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x