Strona głównaMotoryzacjaCyfrowe rewolucje w VW Golfie 8

Cyfrowe rewolucje w VW Golfie 8

Data:

Wybrane dla Ciebie

Średnia krajowa wzrośnie do 5 tys. zł?

Główny Urząd Statystyczny nie wyklucza, że średnia krajowa wzrośnie...

Poczta Polska inwestuje w startupy

Poczta chce znaleźć nowe źródła przychodów, a do tego...

Korzyści z wyboru oprogramowania w chmurze dla potrzeb biznesowych

Rozwiązania oparte na chmurze cieszą się coraz większą popularnością...

Polacy oszczędzają na emerytury

Jak się okazuje, coraz więcej Polaków boi się o...

Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce

Zastanawiacie się jakich pracowników brakuje dziś na ryku pracy?...

Mamy za sobą wiele rewolucji. Każda z nich wnosi do naszego życia nowe rozwiązania, które sprawiają, że dotychczasowe życie wydaje nam się nudne i ubogie.

Volkswagen i tym razem postawił poprzeczkę wysoko! 

Najnowszy model Golfa to prawdziwa cyfrowa rewolucja. Wprowadzone pomysły sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających fanów motoryzacji, zapewniając przy tym komfortową jazdę i świetną rozrywkę. Czym zaskakuje nas ósma generacja flagowego modelu Volkswagena

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo podczas jazdy. Jednym z nich jest wyświetlacz Head-Up. Spoglądanie na prędkość lub wskazówki nawigacji bardzo rozprasza podczas jazdy, a przecież wystarczy ułamek sekundy, by mogło dojść do kolizji. Wspomniany wyświetlacz sprawia, że wszystkie najważniejsze informacje pojawiają się na szybie samochodu, dzięki czemu nie musisz spuszczać wzroku z drogi. Warto podkreślić, że wyświetlane dane nie przestają być czytelne, gdy z naprzeciwka pojawia się inny pojazd. Dziesięciocalowy Digital Cockpit wcale nie musi pokazywać klasycznych treści jak obrotomierz i prędkościomierz. Można zdecydować się na wyświetlanie nawigacji na całej powierzchni ekranu! Pozostałe funkcje prezentowane są na drugim, równie dużym ekranie, opatrzone estetycznymi grafikami i animacjami. Na ekranie początkowym możemy umieścić skróty najczęściej używanych funkcji i własną tapetę. Tak, jak na smartphonie!

To jednak nie ostatni element cyfrowej rewolucji Volkswagena.

Innowacyjny okazuje się również system Online Traffic Info, który nie tylko ostrzeże przed niechcianymi zdarzeniami na drodze, prezentując dane niemalże w czasie rzeczywistym, ale też zaproponuje alternatywną trasę. 

Marka popisała się również w zakresie personalizacji. Nowy Golf automatycznie rozpoznaje kierowcę i dopasowuje ustawienia. Wśród zapamiętanych danych znajdują się ustawienia fotela, temperatura, radio, oświetlenie, a nawet wybrane wcześniej systemy wspomagające. Ciekawą okazuje się również możliwość dostosowania oświetlenia wewnątrz samochód zależnie od naszego nastroju. Na życzenie możemy wybierać aż z 30 kolorów! 

Jednym z najciekawszych rozwiązań prezentowanym w nowym Golfie jest możliwość otwierania i uruchamiania samochodu przy pomocy telefonu komórkowego. System We Connect pozwala także na umawianie wizyt w warsztacie, odbierania ważnych komunikatów z autoalarmu oraz daje dostęp do wszelkich ważnych informacji dotyczących pojazdu. 

Cyfrowe rewolucje Volkswagena prezentują się naprawdę interesująco! Niezaprzeczalnie jazda samochodem da nam więcej bezpieczeństwa i frajdy niż kiedykolwiek!

Newsletter

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x