Smart Green Tower

Smart Green Tower powstaje we Freiburgu

Zielona wieża, a więc Smart Green Tower to budynek mierzący 51 m i o powierzchni 15 tys. mkw, na których zaplanowano biura, sklepy i mieszkania. Jego budowa we Freiburgu już ruszyła, a zakończona ma zostać do końca tego roku. Po ukończeniu będzie on łączył koncepcję budynku ekologicznego i inteligentnego. Twórcą całej koncepcji Smart Green Tower jest architekt Wolfgang Frey.

Smart Green Tower zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, które zostaną umieszczone na dachu i fasadzie. Łączna ich moc to 400 kW, dzięki czemu budynek będzie energetycznie samowystarczalny. Na tym jego zalety się jednak nie kończą. Kiedy wytworzy on nadwyżkę energii, będzie ją przechowywał w akumulatorach i odda innym budynkom w okolicy. Wszystkim zarządzał będzie inteligentny komputer wyposażony w baterie litowo-jonowe o pojemności 0,5 MWh.

Poza tym będzie on wykorzystywał energię słoneczną w sposób pasywny. Dzięki temu nagrzane energią słoneczną powietrze przeniknie w miejsca, gdzie nie dochodzi tyle światła. Dodatkowo na dachu Smart Green Tower przewidziano miejsce dla dużego, częściowo przeszklonego ogrodu.

Related Post