Strona głównaFinanseRząd stawia ultimatum w sprawie kredytów we frankach

Rząd stawia ultimatum w sprawie kredytów we frankach

Data:

Wybrane dla Ciebie

Na jakie kwestie zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Prowadząc firmę, czyha na nas szereg rozmaitych działań, których...

Inwestycje w marihuanę na giełdzie w Toronto

Czy inwestycje w marihuanę mogą być legalne? Jak się...

Bitcoin jest droższy od złota

Pisaliśmy już o tym, że ta elektroniczna waluta bije...

Korupcja w Rumunii pozostanie nielegalna

Legalna korupcja wydaje się czymś zupełnie niedopuszczalnym. Jeszcze do...

Przyszłościowe kierunki studiów

Wprawdzie do matury zostało jeszcze trochę czasu, to warto...

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem banki będą znacznie bardziej zmobilizowane do zawierania ugód z „frankowiczami”. Najprawdopodobniej rząd wystosuje bowiem ultimatum w sprawie kredytów we frankach. W innym wypadku banki mogą być zmuszone do poniesienia wysokich kosztów. Takich informacji udziela Arkadiusz Szcześniak pełniący funkcję prezesa Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Zmiany w ustawie

Samo ultimatum w sprawie kredytów we frankach to jednak nie wszystko. Wiceminister finansów Piotr Nowak zapowiedział ponadto zmiany w ustawie o funduszu wsparcia kredytobiorców. Ten obowiązuje bowiem od 2015 roku, ale małe to pocieszenie skoro na wsparcie dla kredytobiorców z tego funduszu wykorzystano dotąd jedynie 7 mln zł z 600 mln zł, które są na to przeznaczone.

Obecnie zakłada on, że kredytobiorcy z kredytami zaciągniętymi we frankach, którzy są pozbawieni pracy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, mogą przez półtora roku otrzymywać pomoc w wysokości do 1,5 tys. zł miesięcznie.

Ciekawi jesteśmy, jak rozwinie się sytuacja, ale wydaje się, że frankowicze nie będą zostawienie sami sobie. Pewne jest również to, sejmowa podkomisja ds. projektów frankowych zajmować ma się trzema projektami, które złożone zostały przez prezydenta Andrzeja Dudę, a także przez kluby PO i Kukiz’15. Największe szanse ma projekt prezydencki, który zakłada zwrot frankowiczom części spreadów.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x