Strona głównaFinanseRząd stawia ultimatum w sprawie kredytów we frankach

Rząd stawia ultimatum w sprawie kredytów we frankach

Data:

Wybrane dla Ciebie

Kiedy ZUS może zmniejszyć lub zawiesić emeryturę pracującemu emerytowi?

Często występuje sytuacja, w której emeryt pobierający świadczenie z...

Związki ZUS żądają podwyżek wynoszących 700 złotych

Czy to możliwe, że już niebawem nasze emerytury nie...

Co zrobić z autem nienadającym się do użytku?

Po pierwsze pogódź się z tym, że Twój samochód...

Ozusowienie pracy uczniów i studentów

Nie jest wykluczone, że już niebawem praca uczniów i...

Ciekawy rok dla producentów samochodów. Volkswagen zaskakuje ofertą

Mam dużo wątpliwości co do tego, czy kiedykolwiek w...

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem banki będą znacznie bardziej zmobilizowane do zawierania ugód z „frankowiczami”. Najprawdopodobniej rząd wystosuje bowiem ultimatum w sprawie kredytów we frankach. W innym wypadku banki mogą być zmuszone do poniesienia wysokich kosztów. Takich informacji udziela Arkadiusz Szcześniak pełniący funkcję prezesa Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Zmiany w ustawie

Samo ultimatum w sprawie kredytów we frankach to jednak nie wszystko. Wiceminister finansów Piotr Nowak zapowiedział ponadto zmiany w ustawie o funduszu wsparcia kredytobiorców. Ten obowiązuje bowiem od 2015 roku, ale małe to pocieszenie skoro na wsparcie dla kredytobiorców z tego funduszu wykorzystano dotąd jedynie 7 mln zł z 600 mln zł, które są na to przeznaczone.

Obecnie zakłada on, że kredytobiorcy z kredytami zaciągniętymi we frankach, którzy są pozbawieni pracy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, mogą przez półtora roku otrzymywać pomoc w wysokości do 1,5 tys. zł miesięcznie.

Ciekawi jesteśmy, jak rozwinie się sytuacja, ale wydaje się, że frankowicze nie będą zostawienie sami sobie. Pewne jest również to, sejmowa podkomisja ds. projektów frankowych zajmować ma się trzema projektami, które złożone zostały przez prezydenta Andrzeja Dudę, a także przez kluby PO i Kukiz’15. Największe szanse ma projekt prezydencki, który zakłada zwrot frankowiczom części spreadów.

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x