założenie Profilu Zaufanego

Kolejny bank umożliwia założenie Profilu Zaufanego

Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że bank Pekao SA to kolejny podmiot w tej branży, która pozwala na założenie Profilu Zaufanego z wykorzystaniem do tego swojej bankowości elektronicznej. Jak się okazuje, z takiej możliwości skorzysta wielu klientów. Tylko w pierwszym dniu eGO założyło bowiem aż 1609 klientów banku.

Czym jest Profil Zaufany?

Przypomnijmy, że Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, które daje możliwość potwierdzenia swojej tożsamości w internecie. Rozpatrywać go można jako podpis elektroniczny, który służy do szybkiego i bezpiecznego wysyłania czy sprawdzania dokumentów w różnych urzędach. Dzięki niemu można już zarejestrować działalność gospodarczą, złożyć deklarację w urzędach, zgłosić utratę lub zniszczenie dowodu osobistego, uzyskać odpisy aktów stanu cywilnego czy wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub nowe prawo jazdy.

Poza Pekao SA taką możliwość w kontekście wykorzystania do tego bankowości elektronicznej dają jeszcze PKO BP, Bank Millennium oraz ING Bank Śląski. Zakładając go, wyrazić trzeba odpowiednie zgody oraz podać numer telefonu i adres e-mail. Profil Zaufany ważny jest przez okres trzech lat.

Related Post