Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek w 2 tys. firm

Dorota Gierej z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) poinformowała, że Karta Dużej Rodziny uprawnia już do zniżek w dwóch tysiącach firm lokalnych oraz ogólnopolskich. Wszystko dlatego, że do programu od początku roku dołączyło aż 500 nowych podmiotów.

Rozszerzenie programu

Nie jest wykluczone, że ministerstwo postanowi rozszerzyć ten program. Przypomnijmy, że dziś kartę może otrzymać tylko ta rodzina, która ma przynajmniej troje dzieci do 18 roku życia bądź do 25 roku życia, jeśli dzieci się uczą. Program ma być rozszerzony o rodziny z dorosłymi dziećmi.

Zauważmy też, że dziś funkcjonuje 1,8 tys. kart, z których korzysta 381 tys. rodzin. Każdego miesiąca składanych jest też ok. 5 tys. wniosków o wydanie nowej karty.

Dodajmy jeszcze, że rodziny posiadające kartę mogą liczyć na szereg zniżek. Między innymi chodzi tu o zniżki w instytucjach publicznych oraz firmach prywatnych i państwowych. Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek w instytucjach kultury, ośrodkach rekreacyjnych, komunikacji, a także sklepach.

Related Post