WOŚP

Kolejny rekord WOŚP

Przez całą niedzielę w Polsce, choć nie tylko, bo również w innych miastach Europy, a nawet i świata zbierano pieniądze w ramach 25. finału WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na zakończenie dnia miała na swoim koncie 62,4 mln zł. Oznacza to, że do czynienia mamy z kolejnym rekordem. W ubiegłym roku dzień zbiórki kończono bowiem z wynikiem 43,4 mln zł, a ostatecznie fundacja zebrała 72 mln zł.

Zaznaczono jednocześnie, że finał WOŚP nie kończy się wraz z nastaniem nowego dnia. Wiele aukcji internetowych i charytatywnych będzie trwać jeszcze przez cały styczeń, a niektóre zakończą się nawet w lutym. Na ogólne podsumowanie przyjdzie więc jeszcze czas, choć rekord jest chyba przesądzony.

Na dostępnych aukcjach wylicytować można choćby spinki do mankietów od prezydenta Andrzeja Dudy oraz podpisane zdjęcie ze Światowych Dni Młodzieży od pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Fanów sportu na pewno zainteresuje również kolacja z Robertem Lewandowskim a muzyki gitara od Micka Jaggera.

Przypomnijmy jeszcze, że pieniądze zbierane w ramach 25.finału WOŚP przeznaczy na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.

Related Post