internet szerokopasmowy

Miliardy na internet szerokopasmowy

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska informuje, że Polska ponad 3 mld zł przeznaczy na cyfryzację. Wszystko po to, aby internet szerokopasmowy był dostępny dla znacznie szerszej społeczności niż ma to miejsce obecnie.

Internet w małych miejscowościach

Streżyńska zaznacza, że projekt przede wszystkim obejmuje mniejsze miejscowości. Nawet te, które zamieszkiwane są przez mniej niż 500 mieszkańców. Ci zazwyczaj do bezprzewodowego internetu nie mieli dostępu. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Inwestycje, których tematem przewodnim jest internet szerokopasmowy, zostaną dofinansowane ze środków europejskich. Pozyskane one zostaną z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Ten jest częścią Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”.

Sama inwestycja w szerokopasmowy internet nie jest bezpodstawna. Celem nadrzędnym jest bowiem stworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej obejmującej wszystkie szkoły w Polsce i zagwarantowanie im cyberbezpieczeństwa.

Related Post