PKP Intercity

PKP Intercity rozważa zakup kolejnych dziesięciu pociągów typu Dart

Nie jest wykluczone, że PKP Intercity dokupi kolejne pociągi typu Dart, które nie bez powodu określa się mianem „polskich Pendolino”. Dodatkowy zakup jest ciągle analizowany i nie można go wykluczyć.

Dodatkowych dziesięć pociągów

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na zakup dwudziestu pociągów Dart PKP Intercity rozstrzygnęło w lutym 2014 roku. Całość kosztowała tego przewoźnika aż 1,3 mld złotych, choć 570 milionów zł pochodziło tu z funduszów unijnych. W kontrakcie poza gwarancją objęcia ich serwisem przez piętnaście lat istnieje jeszcze zapis dotyczący ewentualnego dokupienia kolejnych dziesięciu sztuk i właśnie ta kwestia jest obecnie dyskutowana.

Za wprowadzeniem tych pociągów przemawiają również liczny. Należy bowiem zauważyć, że między innymi dzięki nim w poprzednim roku przewoźnik uzyskał wynik na poziomie 1,77 mld zł. Jest to najwyższy jego przychów w historii i wyższy o 24 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Wszystko dlatego, że PKP Intercity w roku 2016 wybrało ponad 38,5 mln pasażerów. To o 7,3 mln więcej niż rok wcześniej.

Related Post