eksportu mebli

Polska jednym z liderów eksportu mebli

Stwierdzenie, że Polska meblami stoi na pewno nie jest przekłamaniem. Doskonale potwierdzają to zresztą liczby. Jak się bowiem okazuje, wartość wyprodukowanego nad Wisłą umeblowania sięga 42 miliardów 450 milionów złotych. Warto mieć jednak na uwadze, że ogromna część tego rynku przypada na towary eksportowane. Można powiedzieć więcej i powiedzieć, że Polska jest jednym z liderów eksportu mebli na naszej planecie.

Czwarty eksporter świata

Pod względem produkcji mebli Polska plasuje się na miejscu szóstym. Biorąc już jednak pod uwagę kwestie eksportu mebli, to tu zajmujemy miejsce tuż za podium. Czwarte miejsce na świecie na pewno jest tutaj powodem do dumy i potwierdza fakt, że na świecie jest duże zapotrzebowanie na nasze meble. Na eksportowane towary w tej branży przypada bowiem aż 41 mld złotych.

Weźmy tu jeszcze pod uwagę, że najczęściej polskie meble trafiają do Niemiec. Poza tym ich ważnymi odbiorcami są także Wielka Brytania, Francja oraz Czechy.
Co więcej, Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Jan Szynaka zauważa, że w tym roku branża ta może urosnąć o kolejne 6-8 procent. Jeszcze większymi optymistami są sami producenci. Ci spodziewają się wzrostu nawet na poziomie 10%.

Related Post