Strona głównaFinanseUstawa mówiąca o podwyżkach zarobków już po świętach?

Ustawa mówiąca o podwyżkach zarobków już po świętach?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Nowy Golf bez wychodzenia z domu? Dopasuj go do swoich potrzeb!

Brzmi niewiarygodnie? Zupełnie niepotrzebnie! Volkswagen wprowadził niedawno nowatorski projekt,...

Dane o przelewach trafią do fiskusa i posłużą do ścigania oszustów podatkowych

Przy Krajowej Administracji Skarbowej powstanie zespół, którego zadaniem będzie...

Protest spółdzielni mieszkaniowych odpowiedzią na nowelizację ustawy

Wszystko wskazuje na protest spółdzielni mieszkaniowych, które w ten...

Kredyt dla profesjonalistów

BIZ Bank Kredyt dla Profesjonalistów Kredyt skierowany do profesjonalistów: lekarzy,...

Ile zarabiają prezydenci polskich miast?

Z pewnością wielokrotnie zastanawialiście się nad tym, ile zarabiają...

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Adam Abramowicz podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości robi wszystko, aby zarobki Polaków jak najszybciej dobiły do średniej europejskiej. Tym samym już w przyszłym tygodniu zaprojektowana ma zostać ustawa mówiąca o podwyżkach zarobków, która obniży pozapłacowe koszty pracy, a jednocześnie podniesie zarobki Polaków nawet o 30 proc.

Jeden podatek

Abramowicz zapowiedział, że koszty pozapłacowe kształtują się dziś na poziomie 60 proc. Mają zostać mocno obniżone, a różnica zostanie w portfelach Polaków. Przykładowo po zmianach pracownik zarabiający dziś około 3000 zł miałby aż o 750 zł więcej.

Poza tym Abramowicz podkreślił, że prostszy byłby cały system. Firma płaciłaby bowiem jeden podatek w wysokości 25 proc. od całego funduszu płac. Przypomnijmy, że obecnie pracodawca płaci składki z ośmiu różnych tytułów. Poza trzema przelewami do ZUS-u wysyła również przelew do urzędu skarbowego.

Reforma podatku dochodowego

Oczywiście nie trudno zgadnąć, że takie regulacje uszczupliłyby system. Dlatego też w planie jest reforma podatku dochodowego. Dzięki temu z CIT do budżetu trafiać miałoby o wiele więcej pieniędzy aniżeli obecne 30 mln zł.

Wiemy już, że w przypadku osób prawnych zmiana zakładałaby zakaz odliczania kosztów uzyskania przychodów i jednoczesny podatek przychodowy w wysokości 1,5 proc. Z kolei przedsiębiorcy rozliczający się PIT-em podatek przychodowy mieliby na wzór obecnego podatku ryczałtowego, w którym średnia jego stawka wyniosłaby 3,6 proc.

Ustawa mówiąca o podwyżkach zarobków, do sejmu trafić ma zaraz po świętach. Wówczas na pewno poznamy więcej związanych z nią szczegółów.

Newsletter

Najnowsze

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x