Strona głównaFinanseJak obecnie dbamy o nasze dzieci?

Jak obecnie dbamy o nasze dzieci?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Podatek bankowy nie doczeka się zmian

Czy podatek bankowy zapewnia budżetowi wystarczająco wiele gotówki? Wszystko...

Produkty uszkodzone w wyniku zamachu w Sztokholmie sprzedawane w promocyjnych cenach

Do sporej kontrowersji przyczynił się sztokholmski dom towarowy Ahlens,...

Dług publiczny Polski przekroczył bilion złotych

Forum Obywatelskiego Rozwoju informuje, że dług publiczny przekroczył bilion...

Co przyniesie reforma podatkowa Trumpa?

Wielu zauważa, że reforma podatkowa Trumpa może wstrząsnąć światową...

Segregacja odpadów jeszcze bardziej kłopotliwa

W związku z nowymi przepisami Ministerstwa Środowiska, które chce...

Wychowywanie dziecka w dzisiejszych czasach kosztuje dużo więcej niż miało to miejsce dwie czy trzy dekady temu. W tamtych czasach wystarczyło zapewnić dziecku żywność, odzież, podstawowe zabawki i niekiedy trzeba było zapłacić składkę w szkole. Dzisiaj sytuacja wygląd zupełnie inaczej. Nasze dzieci mają piękne ubrania, mnóstwo zabawek, telefony komórkowe, tablety, chodzą na płatne zajęcia dodatkowe. W czasie wolnym zabieramy je do sali zabaw, na pizzę, obowiązkowo jeżdżą na wakacje.

Rodzice bardziej też dbają o zdrowie dzieci. Chodzimy z nimi prywatnie do ortodonty po to by założyć aparat ortodontyczny. Dentysta też jest bardzo często odwiedzany. Prywatnie odwiedzamy także okulistę, logopedę i rehabilitanta. Urządzamy naszym maluchom w lokalach gastronomicznych urodziny oraz przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii. Pilnujemy także diety naszych pociech i kupujemy im najlepsze organiczne produkty. Wielu rodziców myśląc o przyszłości dzieci zakłada im specjalne lokaty i fundusze. Nikt nie żałuje także pieniędzy na dbanie o formę dzieci. Są one zabierane do aqua parku, kupuje im się deskorolki, rowery, rolki i inne sportowe sprzęty.

Dodatkowo na każde większe okazje takie jak urodziny, zakończenie roku szkolnego, czy komunię otrzymują od rodziców i bliskich coraz to droższe prezenty. Dziś zegarek, aparat fotograficzny czy sprzęt muzyczny to nic nadzwyczajnego. Obecnie dzieci są obdarowywane bardzo kosztownymi prezentami takimi jak najnowsze modele telefonów, quady czy laptopy.

Niestety nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ oznacza to, że wymagania dzieci będą wciąż, nieustannie rosły i w przyszłości nie będą umiały docenić drobnych rzeczy i gestów, jak tort upieczony przez mamę, kwiaty od ukochanej osoby czy słoik domowej roboty powideł od babci.
Będą wymagały od siebie życia na najwyższym możliwym standardzie, gdyż już od młodego wieku będą przyzwyczajane do otacza się bardzo wartościowymi przedmiotami.

W ostateczności presja i pogoń za luksusowym życiem może doprowadzić ich do niezbyt dobrej sytuacji finansowej. Nie nauczeni oszczędzania, za to nauczeni wydawania horrendalnie wysokich cen na usługi czy sprzęty elektroniczne będą przeznaczać na to większość wypłaty lub zadłużać się. Co oczywiście z czasem może się stale pogłębiać.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x