Strona głównaPoradnikPrzyszłościowe kierunki studiów

Przyszłościowe kierunki studiów

Data:

Wybrane dla Ciebie

Jak używać google pay?

JAK UŻYWAĆ GOOGLE PAYGoogle Pay to nowoczesny i prosty...

Polski prąd jednym z najdroższych w Europie

Wielu narzeka, że prąd w Polsce jest o wiele...

Pensje Greków coraz niższe

Sytuacja w Grecji nie wygląda najlepiej. Można powiedzieć więcej...

Kredyt dla profesjonalistów

BIZ Bank Kredyt dla Profesjonalistów Kredyt skierowany do profesjonalistów: lekarzy,...

Papierosy zdrożeją mimo tego, że nie wzrosła akcyza

Jeśli jesteście palaczami, nie mamy dla Was dobrych informacji....

Wprawdzie do matury zostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz zastanowić się nad tym, jaki kierunek studiów wybrać i czy w ogóle ma to jakiś sens. Nie jest tajemnicą, że studia tracą dziś na wartości. Nic w tym jednak dziwnego, bo przecież uczelni obecnie jest coraz więcej, a więc i absolwentów z dyplomem na rynku nie brakuje. Czy w związku z tym przyszłościowe kierunki studiów w ogóle istnieją?

Wielu obiera na przykład ścieżkę szkoły policealnej, w której mają praktykę, a nie uczą się tylko teorii i wydaje się, że to niezły wybór. Mimo wszystko nie chcemy, abyście pomyśleli, że studia są do niczego, bo to nieprawda. Ważny jest jednak ich program oraz profesorzy wykładający na danej uczelni. Zastanówmy się też nad kierunkami, które w przyszłości mogą być korzystne finansowo. Szczególnie Was chyba nie zaskoczymy.

Finanse

Wydaje się, że finanse z kierunkiem przyszłości nie mają nic wspólnego, bo to żadna nowość. To prawda, ale jednak zapotrzebowanie na finansistów w dalszym ciągu jest bardzo wysokie. Oczywiście do wysokich zarobków trzeba dochodzić stopniowo i latami, ale w tej branży zarobić możemy naprawdę sporo.

Przyszłościowe kierunki studiów

W Warszawie młodsi księgowi zarabiają po 3-4 tysiące złotych, starsi z kolei już nawet 9 tysięcy, a managerowie czy kierownicy około 20 000 zł. Najwięcej zarobicie na stanowisku dyrektora finansowego. Wówczas Wasze zarobki mogą być nawet o 10 tys. zł wyższe.

Informatyka

Przyszłościowe kierunki studiów to także informatyka. Szczególnie w dobie XXI wieku, kiedy to dobry informatyk jest na wagę złota. Początkowo zostajecie tu junior developerem, zarabiając około 5 tys. zł. Następnie awansować możecie na stanowisko developera czy senior developera i liczyć nawet na 15 tys. zł. Jeszcze więcej zarabiają dyrektorzy IT lub managerowie IT.

Prawo

Dobrze zarabiać można również po prawie, choć trzeba zrozumieć, że w pierwszych latach prawnik nie zarabia wiele. Z czasem jednak może liczyć na spore pieniądze.

Przyszłościowe kierunki studiów

Wysokość zarobków prawnika w kancelarii to bowiem nawet 15 tys. zł, a partnera kancelarii niekiedy 50 000 zł. Oczywiście możecie obrać inną ścieżkę. Pracując jako prawnik wewnętrzny, zarobicie około 10 tys. zł. Kierownik działu prawnego może z kolei liczyć na kilka tysięcy więcej.

Jak więc widzimy przyszłościowe kierunki studiów to te, które oblegane są od lat, choć są wśród nich na przykład także logistyka i transport czy kierunki inżynieryjne. Oznacza to jednak również i to, że na rynku przebić się jest dość trudno, a więc chcąc wybić się w jednym z powyższych kierunków, trzeba być prawdziwym specjalistą. Mimo wszystko, jeśli chcecie zaryzykować, nikt Wam tego nie zabroni. Życzymy powodzenia.

Newsletter

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x