Strona głównaMotoryzacjaJak używać google pay?

Jak używać google pay?

Data:

Wybrane dla Ciebie

Jak kształtują się płace minimalne w Unii Europejskiej?

Eurostat postanowił sprawdzić płace minimalne w Unii Europejskiej. Polska...

Jak zarobić na starym aucie?

Czasem okazuje się, że nasze auto nie opłaca się...

Nie tylko prąd, czyli co oferuje nam w pakiecie firma Tauron?

Chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez prądu. To...

Zasoby finansowe programu MDM szybko się kończą

Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że zasoby finansowe programu MDM...

Sztuczny liść, który pochłania dwutlenek węgla

Sztuczny liść, nad którym pracują naukowcy z Politechniki Wrocławskiej,...

JAK UŻYWAĆ GOOGLE PAY

Google Pay to nowoczesny i prosty sposób na płacenie za swoje zakupy czy rachunki, oferowany przez jednego z największych internetowych gigantów- Google. Nie potrzeba nam już gotówki czy kart, wystarczy telefon czy smartwach, który posiada funkcję Google Pay, przybliżamy urządzenie do terminala i gotowe. Tak po prostu.
Jak działa i jak używać Google Pay, i czy płyną z Google Pay jakieś korzyści? O tym powiedziane jest poniżej.

CO TO JEST GOOGLE PAY?

Google Pay to metoda płatności telefonem lub smartwatchem, za zakupy w sklepie, który musi posiadać terminal. Google pay można używać także w aplikacjach, które posiadają funkcję “zapłać przez Google Pay”.
Aby robić zakupy w ten sposób, nie trzeba posiadać dostępu do internetu, potrzebny on będzie tylko do dodania karty.

JAK DZIAŁA GOOGLE PAY

To jest łatwe! W przypadku płatności w sklepie wystarczy zbliżyć telefon komórkowy do terminala (pamiętaj, że antena NFC musi być włączona). Nie musisz odblokowywać telefonu, płacąc do 100 zł za zakupy. W przypadku zakupów powyżej 100 zł należy użyć hasła, wzoru lub odcisku palca (w zależności od modelu urządzenia) w celu odblokowania telefonu przed zbliżeniem telefonu do terminala płatniczego.
Możesz łatwo dokonywać płatności za pomocą aplikacji obsługujących Google Pay – wystarczy wybrać metodę płatności i zatwierdzić transakcję. Środki zostaną automatycznie pobrane z Twojej karty.

JAK KORZYSTAĆ Z GOOGLE PAY W TELEFONIE I SMARTWATCHU

Pobierz aplikację Google Pay ze Sklepu Google Play (tylko Android) i dodaj do niej swoją kartę. W aplikacji kliknij kartę „Karty”, a następnie kliknij „+”, aby dodać kartę debetową lub kredytową, a także kartę rabatową, podarunkową lub członkowską. Dodanie karty jest proste – wystarczy zrobić zdjęcie lub wprowadzić dane i zatwierdzić kod SMS wysłany przez bank, po tym czasie możesz swobodnie korzystać z Google Pay w swoim telefonie.

Aby zacząć korzystać z Google Pay na smartwatchu, musisz – tak jak przy użyciu telefonu komórkowego – pobrać aplikację Google Pay ze sklepu Google Play, wybrać opcję „Zacznij Korzystać” i ustawić blokadę ekranu. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać kartę kredytową lub debetową (do zegarka nie można dodawać kart rabatowy, podarunkowych ani kart lojalnościowych). Pamiętaj, że dodanie karty do aplikacji na zegarku nie sprawi, że będzie ona widoczna na smartfonie (kartę należy dodać na każdym urządzeniu osobno).

BEZPIECZEŃSTWO GOOGLE PAY?

Podstawowe bezpieczeństwo zapewnia blokada ekranu niezbędna do korzystania z Google Pay na telefonie komórkowym lub smartwatchu – może to być kod PIN, wzór, hasło lub odcisk palca.To rozwiązanie nie dotyczy niektórych blokad ekranu opartych na twarzach lub jest uważane za mniej bezpieczne (Na przykład Smart Unlock lub Knock to Unlock)-W takim przypadku konieczne jest użycie jednej z powyższych metod odblokowania ekranu.
Ponadto dane Twojej karty bankowej są również chronione w Google Pay. Dzięki tokenizacji wszystko jest bezpieczne, czyli zmiana numeru karty na ciąg cyfrowy (tzw. token płatniczy) oraz szyfrowanie karty. Gdy zbliżysz telefon lub zegarek do terminala, lub zapłacisz w aplikacji, Google Pay przekaże na kartę zaszyfrowany token płatności oraz zaszyfrowany tekst używany jako jednorazowe hasło. Hasło jest weryfikowane przez sieć kart płatniczych (Visa lub Mastercard), a na podstawie tokena znajduje się rzeczywisty numer Twojej karty. Tylko w ten sposób centrum autoryzacji i bank wystawiający mogą sfinalizować transakcję. Wszystko odbywa się automatycznie i natychmiast.

Newsletter

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x