handel w sieci

Handel w sieci ma się coraz lepiej

Wszystkie znaki na ziemi i niebie, a przede wszystkim te w internecie wskazują na to, że polskie sklepy internetowe mają się coraz lepiej, a handel w sieci kwitnie. Statystycznie już co dziesiąta firma w Polsce swoje towary sprzedaje poza Polskę, choć wkrótce ich ekspansja może nieco wyhamować. Wszystko przez zakaz handlu w niedzielę.

USA, Wielka Brytania i Niemcy

Według najnowszych danych rynek zakupów internetowych w Polsce w roku 2020 wynosić będzie już 66 mld zł. Biorąc pod uwagę sprzedaż polskich sklepów internetowych poza granice naszego kraju dzisiaj, to według danych PayPala najwięcej klientów mają oni z Wielkiej Brytanii, USA oraz Niemiec. Jeśli z kolei weźmiemy tutaj pod uwagę same produkty, to najczęściej zagraniczni klienci nabywają w nich elektronikę, odzież i części samochodowe. Poza tym dobrze sprzedają się także meble, które najchętniej kupują Niemcy.

Eksperci zauważają jednak, że handel w sieci może zostać ograniczony. Doprowadzić do tego może zakaz handlu w niedzielę, który dotyczyć ma również e-sklepów. Projekt takiej ustawy jest już w sejmie. Niewykluczone więc, że niebawem sklepy internetowe będą musiały stawić czoła poważnemu problemowi.

Related Post