e-sklepy

Fiskus celuje w e-sklepy

Prowadzisz sklep internetowy? Jeśli tak musisz mieć się na baczności, ponieważ e-sklepy znajdą się na celowniku fiskusa. Urzędy skarbowe mają o wiele dokładniej kontrolować sklepy internetowe. Wszystko przez nowe ryzyka podatkowe, z którymi wielu przedsiębiorców nie potrafi sobie poradzić.

Ogromny rynek

Dokładniejsza obserwacja tego sektora nie jest jednak żadnym zaskoczeniem. Nie można zapominać, że rynek e-zakupów wart jest dziś 36 miliardów złotych i cały czas rośnie. Szacuje się bowiem, że już ponad połowa internautów robi zakupy, odwiedzając e-sklepy.

W takiej sytuacji nie dziwią też liczne błędy przedsiębiorców, którzy je prowadzą. Zalicza się do nich na przykład dokonywanie sprzedaży z pominięciem kasy rejestrującej, co ma miejsce najczęściej. Poza tym problemem jest również niewykazywanie faktycznych dochodów, odliczanie podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług, z których tytułu podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia czy też niedokonywanie wpłat zaliczek na podatek dochodowy w ciągu roku.

Related Post