Polski złoty

Polska waluta najmocniejsza w regionie

Złoty staje się coraz silniejszy. Możemy dziś z pełnym przekonaniem powiedzieć, że polska waluta jest najsilniejsza w regionie. Wyprzedza między innymi czeską koronę czy węgierskiego forinta. Widać to zresztą również po kursach w stosunku złotego najmocniejszych walut na świecie.

Dolar poniżej 4 zł?

Dolar wyceniany jest dziś na 4,05 zł i niewykluczone, że jego kurs nadal będzie spadał. Możliwe jest, że spadnie nawet poniżej granicy 4 zł, choć na pewno nie będzie to łatwe. Mimo wszystko i tak mamy już powody do zadowolenia. Jest to bowiem wynik najlepszy od blisko trzech miesięcy. Jeszcze kilka tygodni temu kosztował on 4,27 zł.

Jak wygląda natomiast polska waluta w porównaniu z największymi walutami zagranicznymi? Otóż euro kosztuje dziś 4,35 zł, a funt 5,09 zł.

Wielu w takiej sytuacji inwestuje w złotego. Inni zadają sobie natomiast pytanie dotyczące tego, jak długo dolar może utracić na sile. Na pewno pewne zmiany, choć nie koniecznie na korzyść USD będą mieć miejsce w piątek, kiedy to zaplanowano konferencję, na której ujawnione zostanie PKB USA. Poza tym to, że polska waluta zyskuje na rzecz dolara, na pewno wpływ ma objęcie fotelu prezydenckiego za Oceanem przez Donalda Trumpa. Nie zależy mu bowiem na tym, aby był on mocny.

Related Post