Polski prąd

Polski prąd jednym z najdroższych w Europie

Wielu narzeka, że prąd w Polsce jest o wiele za drogi. Jak się okazuje, rzeczywiście płacimy za niego na tyle dużo, że polski prąd jest jednym z najdroższych na Starym Kontynencie. Nic też nie wskazuje na to, aby najbliższe lata miały to zmienić. Można powiedzieć nawet więcej i stwierdzić, że prąd będzie coraz droższy. Co gorsza, jeśli nie powstanie w Polsce kilka dużych elektrowni, może go nam nawet zabraknąć.

Brak prądu za 4 lata?

Najczarniejszy scenariusz mówi o tym, że prądu zabraknąć nam może już za cztery lata. Jeśli do tego dojdzie, będziemy zmuszeni go importować. Na obniżkę cen nie możemy w związku z tym liczyć. Wybudowanie kilku elektrowni, co wydaje się sprawą oczywistą, musi przecież kosztować i to sporo. Na kieszeni odczują to rzecz jasna podatnicy.

Prąd ze źródeł odnawialnych

Nie jest niespodzianką, że polski prąd w nowym wydaniu ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, mimo że obecnie podstawą polskiej energetyki są elektrownie węglowe. Jest to też rozwiązanie korzystne finansowo. Otóż energia z odnawialnych źródeł jest też najtańszą, choć nie można tu mówić o wszystkich źródłach. Na pewno jest tak jednak przy energii czerpanej z elektrowni słonecznych.

Related Post